18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Nowe materiały"

Nowe informacje o Jaworku. Śledztwo przedłużone

Wojciech Kozicki
03.04.2023  18:37
Jacek Jaworek poszukiwany. Nowe informacje, śledztwo przedłużone

Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Do 20 lipca prokuratura przedłużyła śledztwo przeciwko Jackowi Jaworkowi. Ujawniono nowe informacje.

Jacek Jaworek poszukiwany jest za potrójne morderstwo we wsi Borowce w 2021 roku. Jak informuje PAP, prokuratura do 20 lipca przedłużyła śledztwo przeciwko Jackowi Jaworkowi. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że powodem przedłużenia śledztwa są wyczekiwane nowe materiały. Strona polska zwróciła się o nie do USA w ramach międzynarodowej pomocy prawnej.

Jacek Jaworek nadal poszukiwany. Polska potrzebuje pomocy z USA

Śledczy biorą pod uwagę dwa scenariusze. Zakładają, że jeśli Jacek Jaworek żyje, ukrywa się w Polsce lub za granicą. Może jednak okazać się, że morderca z Borowców nie żyje. Ostatnie poszukiwania zwłok Jaworka nie przyniosły jednak rezultatów.

W listopadzie 2022 roku kilkuset policjantów, wspieranych przez ratowników GOPR, żołnierzy WOT, mundurowych Straży Leśnej oraz strażaków OSP po raz kolejny przeczesywało okolice Borowców, szukając ciała Jaworka. Akcja trwała przez kilka dni i nie przyniosła rezultatu – przypomina Radio ZET.

Już wcześniej w ramach międzynarodowej pomocy prawnej polscy śledczy uzyskali od władz sądowych USA materiały pozyskane od "globalnej firmy internetowej". Są to materiały dotyczące logowania, konieczne by ustalić gdzie uciekł Jacek Jaworek po dokonaniu morderstwa. Zdecydowano jednak, że materiały z USA wymagają uszczegółowienia. Wniosek został już wysłany.

Tymczasem mieszkańcy wsi Borowce obawiają się, że Jacek Jaworek wróci, by znów zabić. Ujawniono, że już wcześniej był niebezpieczny i groził ludziom śmiercią, ale policja nie reagowała.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje