18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje

Nowe informacje o Jaworku. Pomoc z USA

Wojciech Kozicki
02.01.2023  14:17
Śledztwo w sprawie Jaworka. Policja prosi o pomoc z USA
Śledztwo w sprawie Jaworka. Policja prosi o pomoc z USA Fot: Policja

Jacek Jaworek nadal poszukiwany – są nowe informacje. Prokuratura przedłużyła śledztwo ws. Jacka Jaworka. Dlaczego zwróciła się o pomoc prawną i informacje do sądu USA? Czy uda się znaleźć psychopatycznego mordercę z Borowców?

Poszukiwania Jacka Jaworka będą trwały nadal. Potwierdzono, że Prokuratura Regionalna w Katowicach przedłużyła śledztwo, by uzupełnić kolejne dane o charakterze informatycznym. Informację przekazał w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek w rozmowie z PAP.

Jacek Jaworek i nowe informacje. Morderca żyje?

Prokurator wyjaśnił, że policja cały czas aktywnie działa w sprawie Jacka Jaworka. Odkąd w październiku 2022 roku przedłużono śledztwo, uzupełniająco zostali przesłuchani niektórzy świadkowie. Co więcej, polski wymiar sprawiedliwości w ramach międzynarodowej pomocy prawnej uzyskał od władz sądowych Stanów Zjednoczonych materiały pozyskane od globalnej firmy internetowej.

Jakie dane uzyskała polska policja? Ma chodzić m.in. o informacje dotyczące logowania. Mają pomóc ustalić gdzie Jacek Jaworek przemieszczał się po morderstwie w Borowcach. Podobne dane śledczy wcześniej uzyskali od operatorów telekomunikacyjnych.

Prokurator Regionalny w Katowicach uwzględnił wniosek prokuratora prowadzącego to śledztwo i postępowanie przeciwko Jackowi Jaworkowi przedłużył o kolejne miesiące. Przesłane ostatnio z USA materiały zostały przeanalizowane przez polskich policjantów i ocenili oni, że wymagają one uzupełnienia - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Jacek Jaworek i morderstwo we wsi Borowce

Radio ZET przypomina, że prokuratura zasięgnęła wiele specjalistycznych opinii, poza ekspertyzą z zakresu medycyny sądowej i balistyki także m.in. opinie w dziedzinie informatyki, genetyki i badań chemicznych. Zostały także przeprowadzone badania wariografem. Przesłuchano ok. 100 świadków, w tym rodzinę oraz znajomych Jacka Jaworka, a także mieszkańców wsi Borowce. Wciąż jednak nie udało się schwytać mężczyzny, który 10 lipca 2021 roku nieopodal Częstochowy zastrzelił 44-letnie małżeństwo i ich 17-letniego syna.

Ostatnio policja przeprowadziła intensywne przeszukanie okolic Borowców i miejsca zbrodni. Podejrzewano, że Jacek Jaworek nie żyje i popełnił samobójstwo. Zwłok mordercy nie udało się jednak odnaleźć.

Śledczy od początku zaznaczali, że nie wykluczają żadnej opcji - biorą pod uwagę, że mężczyzna mógł popełnić samobójstwo, ale też może ukrywać się nadal w Polsce lub innym kraju. 53-latek jest poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, wystawiono za nim czerwoną notę Interpolu. Komendant wojewódzki policji w Katowicach wyznaczył też nagrodę w wysokości 20 tys. zł za informacje, które pomogą zatrzymać Jaworka lub odnaleźć jego ciało – pisze Radio ZET.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje