18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowe fakty

Jarosław B. zgwałcił kobietę? Obrońca: sytuacja może się odwrócić

17.04.2019  14:47
Jarosław B. oskarżony o gwałt. Obrona sugeruje próbe wyłudzenia pieniędzy
Jarosław B. oskarżony o gwałt. Obrona sugeruje próbe wyłudzenia pieniędzy Fot: Facebook/Jarosław B.

Były piłkarz Jarosław B. został zatrzymany w sprawie podejrzenia przestępstwa na tle seksualnym. Dwudziestokilkuletnia kobieta oskarża go o gwałt. Obrońcy gwiazdora zapewniają, że do tego nie doszło.

Jarosław B. miał - w nocy z piątku na sobotę - odurzyć, a następnie wykorzystać seksualnie dwudziestokilkuletnią kobietę. Pokrzywdzona sprawę zgłosiła policji, została przesłuchana w obecności biegłego psychiatry i przeszła obdukcję. Jej pełnomocnik twierdzi, że kobieta pozostaje w bardzo złym stanie psychicznym.

Jej stan jest bardzo zły. To młoda osoba, która przeżywa głęboką traumę. Wciąż potrzebna jest jej opieka lekarska w związku z tym, że niektóre obrażenia fizyczne doznane w wyniku tego brutalnego gwałtu są poważne - powiedział Oskar Skibicki "Dziennikowi Bałtyckiemu".

Obrońca B.: "wszystko może się odwrócić"

Tymczasem w sprawie pojawiają się nowe informacje. Jarosław B. miał znać swoją potencjalną ofiarę już wcześniej. Jego obrońca twierdzi przy tym, że do gwałtu nigdy nie doszło.

W pierwszej kolejności pragnę wskazać, ze Jarosław B. sam stawił się na komisariacie policji w Sopocie, gdy dowiedział się o kierowanych przeciwko niemu zarzutach. Oskarżenia kierowane przeciwko niemu nie są oparte na prawdzie. Na tę chwilę nie zostały mu jeszcze postawione zarzuty, a postępowanie jest w sprawie, a nie przeciwko osobie - powiedziała Olga Jędraszko w rozmowie z "Faktem".

Adwokat zdradziła, że sprawa może być bardzo podobna do sprawy piłkarzy z Leicester City z 2014 roku. Wtedy oskarżenia o gwałt okazały się próbą wyłudzenia pieniędzy.

Najbliższe dni będą kluczowe, jednak istnieje możliwość, że cała sytuacja zmieni się diametralnie na korzyść mojego klienta. Z uwagi na ciężką sytuację rodzinną uprzejmie prosimy o uszanowanie prywatności i wstrzymywaniem się przed wydawaniem pochopnych osądów - powiedziała.

Jeśli podejrzenia obrony Jarosława B. się potwierdzą, adwokat gwiazdora nie wyklucza, że zostanie złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Jarosław B. z Anną Przybylską
Jarosław B. z Anną Przybylską Fot: VIPHOTO/East News
Jarosław B.
Jarosław B. Fot: MARCIN GADOMSKI/East News
Czytaj także