18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skazany po 21 latach

Jego zbrodnie wstrząsnęły krajem. Gwałciciel w mundurze był nietykalny

08.02.2023  11:50
Policjant okazał się seryjnym gwałcicielem
Policjant okazał się seryjnym gwałcicielem Fot: Twitter, Facebook

Wielką Brytanią wstrząsnęły zbrodnie byłego policjanta Metropolitan Police, Davida Carricka. 48-latek przez lata więził i gwałcił kobiety. W końcu został skazany.

Sąd uznał Davida Carricka, byłego policjanta Metropolitan Police, winnego 49 przestępstw, w tym 24 gwałtów i został on skazany na 36 lat więzienia. Były mundurowy przez 21 lat miał popełniać brutalne gwałty podczas swojej pracy jako policjant.

Jedna z jego ofiar była gwałcona z pistoletem przystawionym do głowy, inna była bita i przetrzymywana w szafce. Poszkodowane kobiety zeznawały przeciwko zbrodniarzowi w sądzie. Sam Carrick podczas rozprawy „nie okazywał żadnych emocji”, jak pisze BBC. Sędzia zarzuciła mu, że podczas dokonywania zbrodni zachowywał się, jakby był nietykalny.

Blizna na lokalnej policji”

Suella Braverman, minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii, stwierdziła, że zbrodnie popełnione przez Davida Carricka są „blizną na lokalnej policji”.

Zbrodnie Carricka obejmują dziesiątki gwałtów i przestępstw seksualnych, w większości popełnionych w Hertfordshire, gdzie mieszkał, a wszystkie miały miejsce, gdy był policjantem

- podaje BBC.

Fakt, że mężczyzna wykorzystywał swoją władzę jako policjant, był istotny dla sądu. Strach przed doniesieniem na mundurowego sprawiał, że mężczyzna był praktycznie nietykalny.

Przez prawie dwie dekady wydawało się, że ujdzie ci to na sucho, ale teraz tych 12 kobiet, które się ujawniły, w połączeniu z twoimi kolegami z policji, którzy przedstawili dowody, zdemaskowało cię i poniżyło

- mówiła sędzia.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także