18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zwrot akcji w sprawie

Kajetan P. bez wyroku. Potwór uniknie więzienia?

05.07.2019  11:38
Morderca Kajeta P. został skazany - potwór usłyszał wyrok sądu
Morderca Kajeta P. został skazany - potwór usłyszał wyrok sądu Fot: Facebook

Kajetan P. trzy lata temu został zatrzymany za brutalne zamordowanie nauczycielki języka włoskiego. Hannibal z warszawskiego Żoliborza miał usłyszeć wyrok sądu w piątek 5 lipca, ale nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Możliwe jest nawet, że wcale nie trafi do więzienia.

Kajetan P. to bestia jak z horroru. W 2016 roku 27-letni bibliotekarz zadźgał nożem młodą kobietę, poćwiartował jej ciało i podpalił. Psychopata pogryzł też jednego z funkcjonariuszy konwoju, gdy transportowano go samolotem z Malty do Polski. Przebywając na Oddziale Psychiatrii Sądowej Aresztu Śledczego w Warszawie-Mokotowie próbował też udusić psycholożkę oraz zranił jedną osobę szkłem.  

Nie ukrywał, dlaczego zabił. Wyznał, że morderstwo było „elementem planu samodoskonalenia i pozbywania się własnych słabości”. Chciał przekonać się, czy życie ludzkie jest warte więcej niż np. życie świni lub komara.

Morderstwo jak z horroru

„Wyborcza” podaje, że Kajetan znalazł 30-letnią Kasię przez internet. Wkrótce chował jej odciętą głowę do torby, a taksówkarzowi kłamał, że wiózł krwawiące mięso dzika. Próbował zatrzeć ślady wywołując pożar i uciekł z Polski, ale „łowcy cieni” z Poznania, elitarna jednostka specjalizująca się w tropieniu najgroźniejszych uciekinierów, byli od niego sprytniejsi. Wyszło na jaw, że miał w planach dotarcie do Afryki i życie na pustyni, ale dotarł jedynie na Maltę.

Chciałem ją zjeść. Nie całą, tylko kawałek. Tak jak jemy cielęcinę. Nie przystąpiłem do spożywania, bo wszystko się posypało – mówił Kajetan P. (Se.pl)

Kajetan P. skazany - jest wyrok!

Kajetan P. miał usłyszeć wyrok sądu podczas rozprawy 5 lipca 2019 roku. Tak się jednak nie stało. Fakt24.pl podaje, że wyszły na jaw nowe dowody w sprawie, więc zdecydowano o wznowieniu przewodu sądowego.

Kluczowe okażą się kwestie zdrowia psychicznego Kajetana. Prokuratura chce, by został skazany na dożywocie, ale nieoficjalnie mówi się, że jeśli okaże się niepoczytalny, to może dojść do umorzenia postępowania lub nadzwyczajnego złagodzenia kary.

Przeczytaj więcej
Komentarze