18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabili i pożarli

Kanibale ze Szczecina na wolności. Bo nie ma ciała ofiary

22.05.2019  20:23
Kanibale ze Szczecina na wolności. Bo nie ma ciała ofiary
Kanibale ze Szczecina na wolności. Bo nie ma ciała ofiary Fot: Shutterstock

Sąd apelacyjny w Szczecinie uchylił areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o morderstwo i kanibalizm. Przestępstwa mieli dokonać 15 lat temu, ale dopiero teraz wymiar sprawiedliwości rozpatruje sprawę.

15 lat temu pięciu sprawców pobiło i uwięziło mężczyznę, a następnie zamordowało go ze szczególnym okrucieństwem. Zwłoki ofiary oprawcy podzielili, część upiekli i zjedli - twierdzą śledczy.

Zobacz także

Kanibale wychodzą z aresztu

Śledztwo w sprawie wszczęto dopiero w 2017 roku. Czterech podejrzanych trafiło do aresztu (piąty zmarł przed rozpoczęciem śledztwa), gdzie przebywali do chwili obecnej. Teraz jednak dwóch z nich wyszło na wolność, bo nie odnaleziono ciała ofiary.

Sprawa jest nietypowa, ale też bardzo trudna, skomplikowana i bardzo ocenna - poinformował sędzia Andrzej Olszewski. - Niemniej, sprawa trwa już półtora roku. Wszystkie dowody w tej sprawie zostały praktycznie zgromadzone. Jedynej rzeczy, której dotychczas nie ustalono, to kim była ofiara; nie znaleziono ciała ani żadnych jego szczątków - tłumaczy.

Jedyne dowody, jakie przez lata udało się zebrać, to zeznania świadków i jednego z podejrzanych. Sędzia stwierdził więc, że nie ma wystarczających powodów, by uznać podejrzanych Sylwestra B. i Rafała O. stuprocentowo winnymi morderstwa, nie można więc trzymać ich w areszcie.

Uważamy, że tym dwóm podejrzanym można postawić na pewno – przynajmniej jest to uprawdopodobnione – zarzut zbezczeszczenia zwłok i zarzut karalnego niezawiadomienia o przestępstwie - powiedział sędzia.
Zobacz także

logo Tu się dzieje