18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co za potwór!

Kardynał się przyznał! Zrobił TO dziecku!

Wojciech Kozicki
08.11.2022  20:45
Kardynał się przyznał! Pedofilia w Kościele we Francji
Kardynał się przyznał! Pedofilia w Kościele we Francji Fot: Andrew Medichini/AP/AJM127/East News

Ten duchowny nawet jeśli pójdzie do nieba, to będzie miał wcześniej piekło na ziemi. Prokuratura z francuskiej Marsylii wszczęła śledztwo wobec byłego kardynała i arcybiskupa Jean-Pierre'a Ricarda. Przyznał się, że wykorzystał seksualnie dziecko! To była mała dziewczynka, ty obrzydliwy ***!

Trzęsienie ziemi w Kościele we Francji. Kardynał Jean-Pierre Ricard przyznał się do molestowania seksualnego 14-latki. Miał skrzywdzić ją 35 lat temu, a prokuratura w Bordeaux wszczęła wobec niego śledztwo. Poza nim, w stan oskarżenia z powodu pedofilii postawiono 10 innych biskupów, co potwierdził francuski episkopat. Niektórzy nadal są aktywni i pełnią posługę.

Kardynał pedofil. Jean-Pierre Ricard się przyznał

78-letni kardynał przeprosił ofiary i poprosił o wybaczenie. Dodał, że rozmawiał ze swoją ofiarą, ale nie wiadomo, kiedy doszło do spotkania.

Postanowiłem nie ukrywać dłużej mojej sytuacji i oddać się do dyspozycji wymiaru sprawiedliwości. 35 lat temu, kiedy byłem proboszczem, zachowywałem się w sposób naganny z 14-letnią dziewczyną. Moje zachowanie spowodowało poważne konsekwencje.  Przepraszam tych, których skrzywdziłem" – ujawnił kard. Ricard w poniedziałek 7 listopada.

Dlaczego kardynał się przyznał? Podjął decyzję po ujawnieniu raportu na temat księży-zboczeńców (jest jednym z nich). Podano, że przez 70 lat duchowni w Hiszpanii wykorzystali seksualnie 216 tysięcy nieletnich. Dokument powstał na zlecenie episkopatu.

Czytaj także