18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyrok dla potwora z Katowic

Kierowca autobusu skazany. Zabił 19-letnią Basię [WIDEO +18]

Wojciech Kozicki
27.09.2023  10:21
Kierowca autobusu zabił w Katowicach 19-letnią Basię. Sąd w Katowicach wydał wyrok
Kierowca autobusu zabił w Katowicach 19-letnią Basię. Sąd w Katowicach wydał wyrok Fot: Twitter, Lukasz Kalinowski/East News

Katowice. Potworny kierowca autobusu Łukasz T. zabił w centrum miasta 19-latkę. Polskie sądy są wolne, wręcz ślimacze, ale wreszcie zapadł wyrok. Bestia idzie do więzienia na wiele lat, chociaż sąd zdecydował się na złagodzony wyrok.

Nareszcie. W Sądzie Okręgowym w Katowicach zapadł wyrok w sprawie Łukasza T., kierowcy autobusu miejskiego. 2 lata temu śmiertelnie potrącił 19-latkę Barbarę S. Był pod wpływem niedozwolonych środków.

Kierowca autobusu zabił w Katowicach. Jest wyrok za zabicie Basi

Katowicka prokuratura zarzuca kierowcy, że wjechał w ludzi celowo i był pod wpływem środka pobudzającego w podobny sposób jak alkohol. 33-letni Łukasz T. nie przyznał się do winy i upierał się, że „doszło do wypadku, bo obawiał się agresywnego zachowania osób przebywających na jezdni i chciał odjechać”. Prokurator domagał się 25 lat więzienia, ale...

Sąd w Katowicach zdecydował, że kierowca autobusu odsiedzi 15 lat za zabójstwo Basi oraz 8 lat za usiłowanie zabójstwa innych osób. Dodatkowo spędzi w więzieniu rok za prowadzenie autobusu pod wpływem tramadolu. W sumie przesiedzi 16 lat. Na tym jednak nie koniec.

Łukasz T. nie będzie mógł prowadzić pojazdów mechanicznych przez 15 lat. Musi wypłacić nawiązki na rzecz trojga pokrzywdzonych o łącznej wartości 220 tys. zł, a także środki na fundusz pomocy pokrzywdzonym i fundusz pomocy penitencjarnej

- podaje PAP

Kierowca autobusu zabił Basię. Tragedia w centrum Katowic

Basia została potrącona w centrum Katowic, 31 lipca 2021 r., niedaleko przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej. Na nagraniach wideo widać jak kierowca autobusu wjeżdża w grupę osób stojących na jezdni i uczestniczących w bójce. Basia próbowała ich rozdzielić, ale Łukasz T. staranował ją autobusem i ciągnął przez kilkadziesiąt metrów.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje