18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror w Nowej Dębie

Polscy kłusownicy robili wędliny z bobrów

Wojciech Kozicki
07.05.2019  12:32
Brutalnie mordowali i zjadali bobry - polscy kłusownicy urządzili zwierzętom horror
Brutalnie mordowali i zjadali bobry - polscy kłusownicy urządzili zwierzętom horror Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Bobry to w Polsce zwierzęta chronione. Kłusownicy i żołnierze uznali jednak, że będą je zabijać i robić z nich wędliny. Zostali zatrzymani,  a policja prowadzi śledztwo.

Kłusownik z Nowej Dęby urządził rzeź bobrów jak z horroru. 55-letni mężczyzna zastawiał na nie pułapki na terenie należącym do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie, a następnie patroszył je i przerabiał ich tusze na wędliny. Pomagali mu dwaj żołnierze z pobliskiej jednostki.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani przez wydział kryminalny i usłyszeli zarzuty naruszenia art. 53 pkt. 5 Ustawy Prawo Łowieckie oraz art. 35 pkt. 1 i 2 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Mogą spędzić w więzieniu 5 lat. Kłusownik za nielegalne posiadanie broni może posiedzieć za kratami nawet 8 lat.

Podczas przeszukania na posesji kłusownika przebywało dwóch żołnierzy, którzy jak ustalili mundurowi mieli związek z kłusownictwem bobrów. Byli nimi mężczyźni w wieku 48 i 58 lat – powiedział rzecznik tarnobrzeskiej policji.

Kłusownicy zatrzymani

Jak podaje podkarpacka policja, przeszukano posesję kłusownika i znaleziono m.in. broń pneumatyczną o wzmocnionej sile rażenia. Posiadał też narzędzia do kłusowania i 400 sztuk amunicji myśliwskiej. Nie podano informacji jak wiele bobrów mogło zostać zabitych.

Zobacz także