18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworne

Kolejne dzieci maltretowane w Polsce! „Dwulatek nie chodzi”

22.05.2023  20:20
Rodzice maltretowali dziecko pod Słupskiem
Rodzice maltretowali dziecko pod Słupskiem Fot: Mateusz Kropiwnicki/Shutterstock, KMP w Słupsku

Pod Słupskiem rodzice maltretowali swoje dzieci, prawdopodobnie przez lata. 35-letni Łukasz B. i 29-letnia Mariola K. przebywają już w areszcie.

Sąd Rejonowy w Słupsku zdecydował o areszcie dla 35-letniego Łukasza B. oraz 29-letniej Marioli K. w związku ze znęcaniem się ze szczególnym okrucieństwem nad dwiema córkami oraz synem. „Głos Pomorza” informuje nieoficjalnie, że dzieci te, w wieku 2, 3 i 5 lat, miały być przypalane papierosami, bite oraz pojone alkoholem. Jednakże śledczy dalej badają ich stan zdrowia, ponieważ uzębienie jednego z dzieci wskazuje na to, że wybito mu zęby.

W grudniu 2022 roku policjanci otrzymali zgłoszenie o „nietrzeźwych rodzicach”

- głosi komunikat.

Wówczas policjanci udali się do mieszkania w gminie Kobylnica, gdzie trwała libacja, przy której obecne były dzieci. Funkcjonariusze zawiadomili pracowników socjalnych, którzy jeszcze tej samej nocy przekazali dzieci do rodziny zastępczej. Dzieci zostają pod ich opieką do dziś.

Rodzice maltretowali dzieci. Policja uratowała maluchy

Policjanci ustalili, że opieka nad dziećmi w stanie nietrzeźwym to niejedyne przewinienie rodziców. W rodzinie miało dojść do przemocy.

Policjanci poinformowali sąd rodzinny i prokuraturę i pod ich nadzorem prowadzili czynności w kierunku znęcania się

- przekazał oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku Jakub Bagiński.

Rodzice zostali zatrzymani 19 maja po tym, jak przeanalizowano materiał dowodowy i przesłuchano świadków oraz opiekunów dzieci. Okazało się, że stan dzieci był bardzo zły.

Prokuratorowi, który zajmuje się sprawą, trzęsły się ręce, gdy czytał protokoły. Te dzieci będą bardzo długo wychodziły z traumy. Osoby, które będą z nimi pracowały, muszą wykonać niewyobrażalną prace. Jak ustaliliśmy, dwulatek w ogóle nie chodzi, a trzylatek nie mówi. To sytuacja, która niewiele odbiega od sprawy Kamilka z Częstochowy

- mówi szefowa Prokuratury Rejonowej w Słupsku Magdalena Gadoś.

Rodzice, Łukasz B. oraz Mariola K., nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy, nie wahaj się skontaktować z policją, Ośrodkiem Pomocy Społecznej lub zadzwonić na „Niebieską Linię” - 800 12 00 02. Twoje działanie może uratować komuś życie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także