18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rany jak z horroru

Kolejny żubr zamordowany. "Utopił się we krwi"

Wojciech Kozicki
10.01.2023  15:24
Zabili żubra. Zbrodnia jak z horroru
Zabili żubra. Zbrodnia jak z horroru Fot: GERARD/REPORTER/East News

Myśliwi w Polsce to potworni mordercy rodem z horrorów Jacka Ketchuma? Psychopata w lesie dokonał kolejnego brutalnego mordu. W lesie w pobliżu Choszczna znaleziono martwego żubra. Podano, że „utopił się we własnej krwi”.

Horror w lesie. Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze informuje, że w województwie zachodniopomorskim znaleziono martwego żubra. Został zamordowany, a w jego ciele znaleziono rany postrzałowe. ZTP ujawnia, że „kula uszkodziła tchawicę i duże naczynie szyjne w wyniku czego żubr utopił się we własnej krwi". Wiadomo również, że zwierzę zabito w obrębie Koła Łowieckiego Rogacz Stargard, działającego na terenie Nadleśnictwa Dobrzany.

Myśliwi znowu zabili żubra. Chory mord

Jak podaje Polsat News, 9 stycznia przeprowadzono sekcję żubra. Ustalono m.in., że otwory znajdowały się z lewej i z prawej strony ciała, więc prawdopodobnie to rana wlotowa i wylotowa. Potwierdzono, że bezpośrednią przyczyną śmierci żubra był strzał z broni palnej.

Żubra miał około sześciu lat. Był zdrowy i w dobrej kondycji. Jak przypomina ZTP, to już piąty żubr zastrzelony od zeszłego roku na terenie województwa zachodniopomorskiego.

W dniu 08.01.2023 r. w godzinach wieczornych ZTP otrzymało informację o znalezieniu martwego samca żubra w obrębie Koła Łowieckiego Rogacz Stargard (obwód łowiecki 187, ZO PZŁ Szczecin) gospodarującego na terenie Nadleśnictwa Dobrzany. Od września zeszłego roku do dzisiaj na terenie województwa zachodniopomorskiego zastrzelono już 5 żubrów. Czekamy na efekty prowadzonego śledztwa. Będziemy Państwa informować o jego wynikach, kiedy? – tego nie wiemy. Nadal nie otrzymaliśmy wyników postępowania prowadzonych w stosunku do zastrzelonej rysica z lutego ubiegłego roku – to już prawie rok! – pisze Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze - Dzika Zagroda.

Czytaj także