18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Policja analizuje zebrany materiał

Koniec poszukiwań 5-letniego Dawidka

15.07.2019  11:03
Koniec poszukiwań 5-letniego Dawidka
Koniec poszukiwań 5-letniego Dawidka Fot: Fot: Policja, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Ogłoszono koniec poszukiwań 5-letniego Dawidka. Służby skupiały się na znalezieniu dziecka przez ostatnie 5 dni. Teraz analizują zebrany materiał dowodowy.

5-letni Dawidek zaginął 10 lipca, po godzinie 17. Chłopiec znajdował się pod opieką ojca, który po emocjonalnej rozmowie z matką dziecka, z którą pozostawał w separacji - wysłał dramatycznego SMS-a. Według jego treści kobieta miała już nigdy więcej nie zobaczyć syna.

O 21 tego samego dnia ojciec Dawidka rzucił się pod pociąg, po chłopcu zaś wszelki ślad zaginął. Poszukiwania dziecka to jedne z największych i najbardziej intensywnych w historii Polski. Włączył się w nie nawet jasnowidz Krzysztof Jackowski, który wskazywał śledczym, gdzie szukać Dawida. Niestety, poszukiwania zakończyły się na niczym.

Koniec poszukiwań Dawidka

Teraz policja ogłosiła, że nastał koniec działań mających na celu znalezienie chłopca. Aktualnie śledczy skupiają się na przeanalizowaniu zgromadzonego materiału dowodowego. W sprawie jest wiele niejasności. Pojawiają się głosy, że ojciec chłopca miał problemy z hazardem i uzależnieniami. Spekulacja goni spekulację. 

Od wczoraj wieczora trwa bardzo szczegółowa analiza kryminalistyczna tych wszystkich ustaleń, które mamy. Mówimy tutaj zarówno o ustaleniach wynikających z pracy operacyjnej, jak i ustaleniach procesowych. To też przesłuchania świadków i wszystkie protokoły, które zostały już wykonane - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

Rzecznik nie wyklucza, że poszukiwania zostaną jeszcze wznowione. Podobno liczba zebranego materiału jest ogromna i jego analiza może potrwać dłuższy czas. Wszyscy wciąż trzymamy kciuki za to, aby Dawidek odnalazł się cały i zdrowy. 

Czytaj także