18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowa metoda oszustów

Emeryt stracił majątek. "Książę z Dubaju obiecał mu skarb"

Wojciech Kozicki
27.09.2023  14:17
Metoda na wnuczka i na policjanta? Policja w Krakowie informuje:  emeryt oszukany, zadzwonił do niego arabski książę
Metoda na wnuczka i na policjanta? Policja w Krakowie informuje: emeryt oszukany, zadzwonił do niego arabski książę Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER, NewsLubuski/East News

Metoda na wnuczka? Metoda na policjanta? Oszuści mają nowy sposób na okradania starszych ludzi i emerytów. Policja Małopolska ujawniła, że senior z Krakowa został oszukany przez… arabskiego księcia z Dubaju!

Na nic kampanie informacyjne i ostrzeżenia. Kolejni oszuści wyłudzają pieniądze od emerytów stosując metody „na wnuczka” i „na policjanta”. Kradną setki tysięcy złotych. Senior z Krakowa został oszukany, bo myślał, że rozmawia z księciem z Dubaju.

Oszust okradł emeryta. Uwierzył, że książę z Dubaju da mu skarb

Jak podaje małopolska policja, 76-letni mężczyzna zgłosił, że został oszukany na znaczną kwotę pieniędzy. Założył profil na jednym z portali internetowych i nawiązała z nim kontakt osoba, która podała się za „księcia, następcę tronu Dubaju”. Oszust zdobył zaufanie ofiary i zaoferował prezent.

Senior uwierzył, że dostanie od „księcia” pieniądze i złotą biżuterię. Po kilku dniach poinformował, że paczka utknęła na granicy i pilnie trzeba uiścić opłatę celną.

Tłumaczył, że jedyną możliwością by przesyłka wyruszyła w dalszą drogę jest uiszczenie tej opłaty.Przekazując numer konta namówił krakowianina do przelania na nie pieniędzy. Niczego nieświadomy 76-latek przelał na wskazane konto ponad 70 tysięcy złotych.

- podaje małopolska policja.

Gdy pieniądze zostały przelane, następca księcia Dubaju już nigdy się nie odezwał.

Apelujemy o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, szczególnie tymi, którzy nakłaniają nas do przekazania pieniędzy. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że intencje osoby trzeciej mogą być nieuczciwe, najlepiej porozmawiać o swoich wątpliwościach z bliskimi i nie działać pod wpływem emocji

- informuje małopolska policja.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje