18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczny finał poszukiwań

Ciało 10-latki znalezione w lesie. Padła ofiarą pedofila-mordercy?

14.06.2019  15:18
Kristina nie żyje. Ciało 10-latki znaleziono w lesie
Kristina nie żyje. Ciało 10-latki znaleziono w lesie Fot: Twitter

Tragedia na Dolnym Śląsku. W czwartek wieczorem znaleziono zwłoki około 10-letniej dziewczynki. To najprawdopodobniej Kristina z Mrowin, której zaginięcie kilka godzin wcześniej zgłosili rodzice.

10-letnia Kristina, jej rodzeństwo i rodzice przeprowadzili się niedawno z Irlandii do Polski. W czwartek dziewczynka zaginęła - około godziny 13.00 wyszła ze szkoły. Ostatni raz widziano ją zaledwie 200 metrów od domu. Do niego jednak nie dotarła.

Rodzice dziewczynki zgłosili zaginięcie policji. Akcja poszukiwawcza zakończyła się jeszcze w czwartek, o godzinie 20. Chwilę przed 18., 6 kilometrów dalej, w lesie, znaleziono zwłoki dziecka.

10-latka zamordowana

Ciało zamordowanej dziewczynki badają biegli patolodzy. Zwłoki najprawdopodobniej należą do Kristiny. Jak na razie nie podano jeszcze oficjalnej przyczyny śmierci.

Już teraz wiadomo, że zwłoki dziewczynki nosiły ślady "działania osób trzecich" - podaje Gazeta.pl. Według nieoficjalnych doniesień, były częściowo rozebrane, a dziewczynka mogła paść ofiarą pedofila - gwałciciela i mordercy. Miała zginąć od ciosu ostrym narzędziem - najprawdopodobniej nożem.

Ciało znalazły osoby, które przypadkowo tam przechodziły. Wciąż prowadzimy czynności. O przyczynach śmierci wypowiemy się dopiero po sekcji zwłok, która w piątek zostanie przeprowadzona w zakładzie medycyny sądowej we Wrocławiu - powiedział prokurator Marek Rusin.

Według doniesień Fakt24.pl, jeden ze świadków miał zgłosić policji, że w pobliżu miejsca znalezienia zwłok widział czarne auto. Dziewczynka miałaby być uprowadzona samochodem i wywieziona do lasu.

Ujawnione na ciele dziewczynki obrażenia w sposób pewny wskazują, że została ona pozbawiona życia w wyniku zabójstwa - mówi Rusin.

Morderca poszukiwany. Policja blokuje drogi

Sprawca morderstwa poszukiwany jest przez policję. Śledczy apelują do potencjalnych świadków o pomoc.

Kierowcy, którzy w okolicy miejsca zdarzenia poruszali się autami z kamerkami samochodowymi, proszeni są o kontakt z policją i udostępnienie nagrań. Chodzi głównie o trasy:

  • Imbramowice- Pożarzysko
  • Pożarzysko - Siedlimowice
  • Imbramowice - Domanice
  • Mrowiny - Pożarzysko.
Przeczytaj więcej
Komentarze