18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmowa milczenia

Dramat na wycieczce szkolnej. Koledzy zgwałcili 10-latka

05.06.2019  11:41
Koledzy znęcali się nad 10-latkiem
Koledzy znęcali się nad 10-latkiem Fot: Shutterstock

10-latek padł ofiarą swoich kolegów ze szkoły. W czasie wyjazdu na zieloną szkołę, mieli rozebrać go i się nad nim znęcać.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Krynicznie wystosowali do Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka oficjalne pismo.  Proszą w nim o interwencję w sprawie tragicznych wydarzeń, do jakich miało dojść z udziałem czwartoklasistów i zmowy milczenia panującej w placówce - podaje Radio Wrocław.

Jak informują zaniepokojeni rodzice, grupa uczniów miała znęcać się nad 10-latkiem. W czasie szkolnej wycieczki do Krakowa, wobec chłopca dopuszczono się podobno czynów, które uznać można za gwałt.

Gwałt na zielonej szkole

Jak czytamy w liście do kuratora oświaty, "w nocy grupa chłopców rozebrała jednego chłopca do naga, a w odbyt został mu wciśnięty kawałek pizzy. Chłopiec uciekł oprawcom i spędził noc na korytarzu".

Co więcej, ten sam chłopiec już rok wcześniej miał być pobity przez kolegów. Zdaje się jednak, że - jak wskazują rodzice - szkoła próbuje całą sytuację ukryć.

10-latek został przeniesiony do innej szkoły, a jego mama zgłosiła sprawę policji. Chłopiec ma dysponować nagraniem potwierdzającym jego wersję wydarzeń.

Dyrektor: koledzy tylko dokuczali

Piotr Dwojak z Komendy Głównej Policji w Trzebnicy potwierdza, że w sprawie chłopca zostało złożone zawiadomienie, nie zdradza jednak szczegółów. Sprawa trafić ma do sądu rodzinnego.

Dziennikarze Radia Wrocław skontaktowali się z dyrektorem szkoły. Ireneusz Osenkowski nie potwierdza doniesień o znęcaniu się nad chłopcem. Twierdzi, że koledzy mu jedynie nauczali.

Kurator Roman Kowalczyk zapowiedział kontrolę w placówce.