18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Diabeł z Zatoki Sztuki

"Krystek" zatrzymany! Potworne przestępstwa

Wojciech Kozicki
17.03.2023  08:54
Łowca Nastolatek zatrzymany! Potworne przestępstwa w Zatoce Sztuki
Łowca Nastolatek zatrzymany! Potworne przestępstwa w Zatoce Sztuki Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Krystian W. czyli „Krystek” z Zatoki Sztuki zatrzymany! Łowca Nastolatek z Sopotu oskarżony o potworne przestępstwa seksualne. Czy prokuratura powiąże go ze sprawą Iwony Wieczorek?

Krystian W. ps. Krystek zatrzymany! Jak podaje Radio ZET, Łowca Nastolatek z Sopotu, powiązany z Zatoką Sztuki, wpadł w ręce policji w Wejherowie. Zatrzymanie ma mieć związek z uprawomocnieniem się wyroku w sprawie jednego z pobocznych wątków afery pedofilskiej.

Krystian W. został zatrzymany przed MOPS w Wejherowie w rejonie ulicy Kusocińskiego. Korzystał z usług ośrodka w ostatnim czasie. Krystek trafił do aresztu śledczego.

Krystian W. skazany. Dlaczego Krystek był na wolności?

46-letni Krystek został w 2021 roku skazany przez sąd w Wejherowie na 2,5 roku więzienia. Dostał również dożywotni zakaz zajmowania wszelkich stanowisk, a także wykonywania wszelkich zawodów oraz wszelkich działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi. Dlaczego był na wolności?

Z powodu złożonej apelacji wyrok się jednak nie uprawomocnił, a w listopadzie 2021 sopocki Łowca Nastolatek wyszedł na wolność. To wynik decyzji sądu, który nie przedłużył aresztu tymczasowego, ponieważ mężczyzna odsiadywał inny wyrok za gwałt. Przez choroby sędziego odwoływano kolejne rozprawy, a Krystian W. cieszył się wolnością.

Mężczyzna ponad tydzień temu został prawomocnie skazany na 2,5 roku więzienia za nawiązanie kontaktu z małoletnimi w celach seksualnych. Chodzi m.in. o 14-latkę, która popełniła samobójstwo rzucając się pod pociąg – podaje Gazeta.pl

Wciąż trwa proces, w którym Krystian W. jest oskarżony o 65 przestępstw, głównie o charakterze seksualnym. 

Zatoka Sztuki, Krystek i Iwona Wieczorek

Czy Krystian W. zamieszany jest w zaginięcie Iwony Wieczorek? Pojawiły się doniesienia, że Iwonę Wieczorek mogli porwać lub zamordować policjanci opłacani przez Krystka. Policja przez wiele tygodni przeszukiwała Zatokę Sztuki w Sopocie prawdopodobnie w związku ze sprawą Iwony Wieczorek.

Media przypominają, że dawna Zatoka Sztuki była kojarzona z przestępstwami seksualnymi Krystiana W. i innych osób, które bywały w niesławnym klubie. „Krystka” oskarżono o 65 przestępstw, w tym 40 o charakterze seksualnym. Miał dopuścić się m.in. gwałtów oraz współżycia z dziewczętami poniżej 15. roku życia, nakłaniania małoletnich pokrzywdzonych do prostytucji oraz czerpania z tego procederu korzyści majątkowych.

Sprawa Iwony Wieczorek może mieć związek z dziewczynami, które były gwałcone i molestowane przez Krystiana W. "Gazeta Krakowska" podaje, że niektóre z nich miały znać Iwonę Wieczorek i być świadkami kłótni z biznesmenem związanym z Zatoką Sztuki, który był właścicielem Dream Clubu, w którym Iwona Wieczorek bawiła się w nocy, zanim zaginęła – przypomina Onet.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także