18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror w Polsce

Ksiądz miał molestować 80 dzieci. Sprawa umorzona

Wojciech Kozicki
13.12.2022  09:24
Ksiądz molestował 80 dzieci? Sprawa umorzona, zbrodnie przedawnione
Ksiądz molestował 80 dzieci? Sprawa umorzona, zbrodnie przedawnione Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News - zdjęcie ilustracyjne

Prawo i sprawiedliwość? Księża w Polsce, nawet ci z piekła rodem, są bezkarni. Duchowny Stanisław P. z tarnowskiej diecezji miał molestować 80 chłopców. Prokuratura umorzyła sprawę.

Pedofilia w kościele jest jak gangrena, której politycy i duchowni nie chcą usunąć. Ks. Stanisław P. z diecezji tarnowskiej, który miał molestować 80 chłopców w 11 parafiach (także w Ukrainie), pozostaje bezkarny. Prokuratura Rejonowa w Tarnowie umorzyła sprawę, bo uznano, że sprawa uległa przedawnieniu.

Ksiądz pedofil bezkarny. Prokuratura zawarłą pakt z diabłem?

O zbrodniach Stanisława P. informował jakiś czas temu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Opisał historię chłopca, który w latach 90. Był molestowany przez potwora w sutannie. Przełożony obrzydliwego ksiądza miał być informowany o zbrodniach swojego podwładnego, ale nie reagował. Na skargi i doniesienia nie reagowała także kuria.

Śledztwo ws. księdza-pedofila 2 lata temu wszczęła Prokuratura Rejonowa w Tarnowie. Przesłuchała w tej sprawie już ponad 850 świadków. Prokurator Mieczysław Sienicki przyznał w rozmowie z "Gazetą Krakowską", że materiał dowodowy wskazuje, iż ksiądz Stanisław P. dopuścił się czynności seksualnych wobec dzieci takich jak m.in.dotykanie krocza i genitaliów, imitowanie stosunku płciowego, a także bicie kijem lub kluczami.

Dokumentacja dotycząca duchownego, który miał molestować dzieci została przekazana do watykańskiego Kongregacji Nauki Wiary. Zgodnie z prawem kanonicznym grozi mu nawet wydalenie ze stanu duchownego - informuje Super Express.

Obecnie ok. 70-letni ksiądz Stanisław P. mieszka w domu emerytów i jest na utrzymaniu diecezji. Pozostanie bezkarny, bo śledztwo zostało umorzone, a jego zbrodnie są uznane za przedawnione. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" nadal toczy się jednak postępowanie wobec biskupa Skworca, a także innych przełożonych ks. Stanisława P. o tuszowanie pedofilii.

Miejmy nadzieję, że piekło istnieje i jest naprawdę potwornym miejscem. Dla takich diabłów jak Stanisław P. będzie tam specjalne miejsce.

Wg. prokuratury w Tarnowie ks. Stanisław P. z diecezji tarnowskiej skrzywdził 80 małych chłopców w 11 parafiach. Sprawę umorzono, a krzywdziciel mieszka w domu emerytów na utrzymaniu diecezji - informuje ks. Isakowicz-Zaleski na Twitterze.

Źródło: Gazeta Krakowska, Super Express

Czytaj także