18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szukają groźnego przestępcy

Kuriozum! Wydano list gończy za przeklinanie w miejscu publicznym!

24.08.2023  14:50
Maciej Żubrowski - list gończy
Maciej Żubrowski - list gończy Fot: Filip Naumienko/REPORTER, Facebook

Na stronie małopolskiej policji pojawił się list gończy, który wydano za 22-letnim mężczyzną. Poszukiwany jest za „używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym”.

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie wydał list gończy za 22-letnim Maciejem Żubrowskim. Jakąż zbrodnię popełnił ten człowiek? Okazuje się, że chodzi o „używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym” na podstawie art. 141 kodeksu wykroczeń. Sąd poszukuje go do odbycia 2 dni zastępczej kary aresztu.

- Maciej Żubrowski poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie do odbycia 2 dni zastępczej kary aresztu za używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym (art. 141 kodeksu wykroczeń). Poszukiwany może uwolnić się od kary wpłacając grzywnę. 22-latek ostatni raz zamieszkiwał przy ul. Długiej 41 oraz ul. Powstańców 34 w Krakowie. Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca przebywania poszukiwanego mężczyzny prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Krakowie pod numer tel. 47-83-52-914 lub pod numer alarmowy 112 - czytamy na profilu na Facebooku policji.

Poszukiwany za przeklinanie. Może zapłacić grzywnę

Choć cała sprawa ma ręce i nogi, a sąd może wydawać takie listy gończe, sytuacja wydaje się dość kuriozalna. Chodzi o sposób poszukiwania za tak niegroźne wykroczenie. Oczywiście internauci nie zostawili tego bez komentarza. Pod postem na Facebooku pojawiło się multum prześmiewczych wpisów:

Ten groźny przestępca już pewnie dawno ukrywa się w Meksyku
Szymczyk pół komendy wywalił w powietrze, ten pseudopilot już drugi śmigłowiec zniszczył, w Zawierciu chleją na komendzie, a potem się zabijają na drodze... A wy ścigacie za ku**ę w miejscu publicznym! Serio? Tracicie szacunek, tracicie
I jak tu poważnie traktować policję?
A Sasin z Szumowskim zero kary

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje