18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zbyt brutalne zatrzymanie?

Lis broni modercy dziecka. "To człowiek, ma prawa"

25.06.2019  21:27
Jakub A. jest podejrzany o brutalne zamordowanie 10- letniej dziewczynki - są jednak osoby, które walczą o jego prawa i godność
Jakub A. jest podejrzany o brutalne zamordowanie 10- letniej dziewczynki - są jednak osoby, które walczą o jego prawa i godność Fot: Policja, WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Jakub A. jest podejrzany o brutalne morderstwo 10-letniej Kristiny w Mrowinach, a do sieci trafiło policyjne wideo z jego zatrzymania. Okazuje się, że zdaniem niektórych potraktowano go zbyt brutalnie.

Jakub A. przyznał się, że brutalnie zabił 10-letnią Kristinę. Jednak wiele osób walczy o jego prawa i uważa, że policja zachowała się wobec niego zbyt brutalnie. Pojawiły się nawet głosy, że policja powinna dostarczyć mu ubranie i zadbać o jego godność. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar uważa, że nie powinien być prowadzony skuty i w bieliźnie.

Do obrońców Jakuba A. dołączyli właśnie Tomasz Lis oraz były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński.

Zaczynamy od mordercy, zabójcy, zwyrodnialca, oprawcy, przestępcy, czyli od człowieka. Tak się składa, że wciąż jest człowiekiem i wciąż przysługują mu prawa obywatelskie i człowieka – rozpoczął swój program Tomasz Lis.

Lis zaznaczył, że nie broni przestępców, tylko praw przestępców. Mówił o zabezpieczeniu praw człowieka osób, na widok których czuje się nawet obrzydzenie. Jego zdaniem za rządów PiS doszło do „brutalnej egzekucji”, a zatrzymanie Jakuba A. przypominało obwożenie przestępców w klatkach po rynku jak za dawnych czasów.

Andrzej Rzepliński broni Jakuba A.

Rzepliński powiedział w programie Lisa, że zespolone kajdanki w tym przypadku nie były uzasadnione. Zwrócił uwagę, że taką metodę konwojowania stosuje się w sądach, by nikt nie próbował odbić przestępcy. Przypomniał, że Stefan W., który zabił prezydenta Adamowicza, nie był wleczony tylko prowadzony raczej nie w celu dokumentowania zatrzymania.

Spodnie dla mordercy

Zdaniem Rzeplińskiego policjanci powinni mieć na wyposażeniu spodnie, które mógłby dostać zatrzymany.

Ten człowiek zaczął wyglądać jak kawał mięsa, które jest ciągnięte w rzeźni z jednego miejsca do drugiego – stwierdził Rzepliński.

Zatrzymanie Jakuba A.

logo Tu się dzieje