18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Archiwum X w Łodzi

Rozwiązali sprawę morderstwa sprzed lat! "Zwłoki kobiety w grobie"

Wojciech Kozicki
25.05.2023  15:35
Rozwiązali sprawę morderstwa sprzed lat! "Zwłoki kobiety w grobie w Łodzi"
Rozwiązali sprawę morderstwa sprzed lat! "Zwłoki kobiety w grobie w Łodzi" Fot: Damian Klamka/East News

Łódź i tajemnicze zaginięcie kobiety, które okazało się morderstwem Policjanci z łódzkiego Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP wspólnie z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Łodzi rozwiązali sprawę sprzed 16 lat. Odnaleziono ukryte zwłoki.

Archiwum X rozwiązało tajemniczą sprawę zaginięcia… które okazało się morderstwem! 16 lat temu 39-letnia kobieta zaginęła w Łodzi w niewyjaśnionych okolicznościach. Wydawało się, że nie uda się rozwikłać zagadkowej sprawy z 2007 roku. A jednak, policjanci odnaleźli miejsce, gdzie zostały zakopane zwłoki kobiety. Radio ZET opisuje wyniki śledztwa łódzkiej policji.

26 lipca 2007 r. kobieta wyszła rano na przestanek autobusowy, aby dojechać do pracy. Tego dnia jednak tam nie dotarła. Jej zaginięcie zgłosiła rodzina

- przypomina Radio ZET.

Co więcej, policja zatrzymała nawet domniemanego sprawcę. 41-letni mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo w Łodzi. Zdaniem śledczych, to właśnie on ukrył ciało w przygotowanym wcześniej grobie. Prawdopodobnie zaplanował zabicie kobiety znacznie wcześniej o czym poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi prok. Krzysztof Kopania.

Jak oświadczyła prokuratura, przez lata przesłuchano wiele osób mogących mieć wiedzę o zaginionej łodziance oraz przeprowadzono szereg czynności. Kom. Edyta Machnik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przyznała, że morderstwo było hipotezą braną pod uwagę.

Tuż po zaginięciu nie odnaleziono jednak ciała kobiety i sprawcy. Mijały lata, nad sprawą cały czas pracowali policjanci z łódzkiego Archiwum X wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Przełom nastąpił w środę 24 maja 2023 roku.

- pisze Radio ZET.

Okazuje się, że określony teren o powierzchni hektara był przeszukiwany już od grudnia 2022 roku. Z pomocą archeologów i antropologów wyposażonych w specjalistyczny sprzęt 24 maja 2023 roku w lesie na terenie dzielnicy Łódź-Górna udało się odkopać ciało kobiety.  Policja mówi o „brutalnym zabójstwie”

Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje