18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kłócił się z żoną i zaczął strzelać. Zazdrosny policjant z Łodzi trafi za kratki

Redakcja
20.12.2018  15:41
policjant strzelał bo był zazdrosny
policjant strzelał bo był zazdrosny Fot: EASTNEWS

Daniel W. oddał 31 strzałów ze służbowego pistoletu w kierunku kolegi swojej żony. Były policjant myślał, że partnerka go zdradza.

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał byłego policjanta, Daniela W. na cztery lata więzienia za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna w czasie kłótni z żoną, wyjął służbową broń i oddał 31 strzałów w kierunku 45-letniego kolegi partnerki.

Daniel W. podejrzewał swoją 27-letnią żonę o romans. W grudniu ubiegłego roku, pijany zaczął się z nią kłócić. W czasie awantury kobieta najprawdopodobniej przypadkowo połączyła się telefonicznie z kolegą z pracy. Mężczyzna usłyszał krzyki w słuchawce i zaniepokojony podjechał pod dom koleżanki.

Gdy zobaczył go Daniel W., wyszedł przed budynek i zaczął się z nim kłócić. W pewnym momencie wyciągnął broń i otworzył ogień. Trzy z ponad trzydziestu strzałów trafiły w uda i podudzie 45-latka.

Cztery lata za usiłowanie zabójstwa

Były policjant stanął przed sądem gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz narażenia życia i zdrowia sąsiadów. Prokurator wnosił o 15 lat pozbawienia wolności, jednak sędzia zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary stwierdzając, że mężczyzna działał pod wpływem silnych emocji. W sumie Daniel W. spędzi w celi cztery lata - podaje TVN24.

Sąd przyjął kwalifikację usiłowania zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Jedynym jego celem było pozbawienie życia - wyjaśnił sędzia Piotr Wzorek.

ZOBACZ TEŻ:  

Czytaj także
Przeczytaj więcej