18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złodzieje okradają ludzi metodą "na księdza". Atakują katolików po świętach

Redakcja
03.01.2019  13:21
Lublin złodzieje okradają metoda na księdza

Parafia pod wezwaniem Świętego Józefa w Lublinie zamieściła na swojej stronie internetowej komunikat. Księża ostrzegają przed złodziejami, którzy chodzą "po kolędzie" i próbują wyłudzać pieniądze podając się za ich wysłanników.

Okres świąt bożego narodzenia to w Polsce także czas wizyt duszpasterskich, czyli odwiedzin księdza "po kolędzie". Okazuje się, że fakt ten, jak i zwyczaj wręczania wtedy kapłanowi pieniędzy, postanowili wykorzystać złodzieje.

Szajka rabusiów grasuje podobno w Lublinie, a przed ich niecnymi praktykami ostrzegają wiernych księża z parafii pod wezwaniem świętego Józefa. Jak działają złoczyńcy? Mają podawać się za wysłanników proboszcza i zamiast niego chodzić "po kolędzie" w parafii, a co za tym idzie, zbierać od parafian datki.

Kościół świętego Józefa w Lublinie

Komunikat o zagrożeniu pojawił się na stronie internetowej parafii.

Dotarły do nas informacje, że osoby świeckie podające się za delegatów Księdza Proboszcza odwiedzają w tym czasie rodziny naszej parafii i zbierają ofiary na cele parafialne. To są oszuści wyłudzający pieniądze. Prosimy pamiętać, że w wizycie duszpasterskiej uczestniczą wyłącznie kapłani! - czytamy na stronie parafii świętego Józefa.

Księża proszą przy okazji o rozpowszechnienie ostrzeżenia wśród rodzin i znajomych.

Będziemy wdzięczni za przekazanie tych informacji Waszym sąsiadom, zwłaszcza samotnie żyjącym seniorom! - napisali.

ZOBACZ TEŻ:  

Przeczytaj więcej
Komentarze