18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Policja schodzi na psy

Policjant pomagał okradać bankomaty?

03.07.2019  14:50
W Zielonej Górze rozbito gang zajmujący sie wysadzaniem bankomatów
W Zielonej Górze rozbito gang zajmujący sie wysadzaniem bankomatów Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER/East News

Polscy policjanci powinni stać na straży prawa, ale niektórzy działają jak bandyci. Funkcjonariusz z Gozdnicy został zatrzymany i jest oskarżony o współpracę z grupą przestępczą. Czy pomagał przestępcom wysadzać bankomaty i handlować narkotykami?

Skandal w polskiej policji. „Gazeta Lubuska” podaje, że Biuro Spraw Wewnętrznych po wielomiesięcznej obserwacji zatrzymało policjanta w jego własnym domu, a w jego samochodzie znaleziono narkotyki. Nieoficjalnie mówi się, że podczas zatrzymania słyszano strzały.

„Gazeta Lubuska” pisze, że podejrzany policjant udostępniał przestępcom informacje na temat grafików policjantów, a więc łamał tajemnicę służbową. Miał także współpracować z grupą okradającą bankomaty i handlującą narkotykami.

Policjant czy gangster?

Ruszyła procedura, by usunąć policjanta ze służby. Policja nie udziela więcej informacji na jego temat ze względu na toczące się postępowanie prokuratorskie oraz intensywne czynności procesowe. Tvn24.pl podaje, że funkcjonariusz ma 33 lata i po usłyszeniu zarzutów aresztowano go na 3 miesiące. Jeśli okaże się winny, może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Okradane bankomaty

„Gazeta Lubuska” pisała niedawno o zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie w filmowy sposób wysadzili w powietrze ok. 200 bankomatów i ukradli 15 mln złotych. Naświetlali pojazdy, by usuwać ślady, a w czasie skoków nosili hermetyczne stroje, by nie zostawiać śladów biologicznych. Gang został rozbity w lutym.

Przeczytaj więcej
Komentarze