18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niebezpiecznie w Łukowie

75-latek wjechał w grupę nastolatek. Policja pokazuje nagranie

07.04.2019  17:31
75-letni kierowca potrącił nastolatki
75-letni kierowca potrącił nastolatki Fot: Lubelska Policja

W sobotę na jednym z przejść dla pieszych w Łukowie 75-letni kierowca wjechał w grupę nastolatek. Mężczyzna zapewniał, że ich nie zauważył.

Grupa nastoletnich dziewczynek przechodziła właśnie przez przejście dla pieszych, gdy najechał na nie samochód osobowy. Kierujący Mitsubishi 75-latek zjeżdżał z ronda i z impetem wjechał na zebrę.

Mężczyzna potrącił trzy dziewczynki, zatrzymał samochód i podbiegł do poszkodowanych. Wezwanym na miejsce policjantom tłumaczył, że przechodniów nie zauważył.

Wupadek na przejściu dla pieszych

Kierowca odpowie karnie

Dwie dziewczyny zostały przewiezione do szpitala, na szczęście okazało się, że urazy, jakich doznały, są niegroźne. Tymczasem mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Na miejscu wypadku policjanci odebrali mu prawo jazdy. Kierowcy grozi kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Choć wypadek okazał się nie być tragiczny w skutkach, lubelska policja publikuje wstrząsające nagranie z monitoringu. Jak zaznaczają, "ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii".

Czytaj także