18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kobieta nie rozumie problemu

Upał 30 stopni, mama na zakupach. W aucie zostawiła dwoje dzieci

21.06.2019  15:23
Łuków. Matka zostawiła dwoje dzieci w rozgrzanym samochodzie w upale
Łuków. Matka zostawiła dwoje dzieci w rozgrzanym samochodzie w upale Fot: Zdjęcie Ilustracyjne / Marianna OSKO/East News

Mieszkanka Łukowa wybrała się na zakupy z 10-letnim synem, jak tłumaczyła, "tylko na chwilkę". W czasie tej "chwilki" udało się zauważyć dwoje małych dzieci zostawionych w aucie, wezwać na miejsce policję, wyjąć dzieci z samochodu i odnaleźć kobietę.

Do niebezpiecznej i nieodpowiedzialnej sytuacji doszło w Łukowie. 41-letnia matka nie widziała niczego złego w zostawieniu w nagrzanym samochodzie, przy nieznacznie tylko uchylonym oknie, 7-miesięcznego niemowlaka i 6-letniej córeczki.

Na szczęście przechodnie zauważyli, że w samochodzie płacze malutkie dziecko i wezwał policję. Patrol przybyły na miejsce otworzył samochód i wyjął z niego dzieci. Wezwano też karetkę pogotowia.

Mama nie rozumie problemu

W tym czasie jeden z policjantów znalazł w sklepie obok matkę zostawionych w samochodzie dzieci. Kobieta nie rozumiała, czemu mundurowi musieli interweniować.

Tylko dzięki reakcji przypadkowych przechodniów, którzy powiadomili policjantów, maluszkom nic się nie stało. Zadziwiające, że mimo wielu medialnych komunikatów kobieta postąpiła tak niefrasobliwie i pozostawiła dwoje dzieci w nagrzanym samochodzie - informuje łukowska policja.

Przy okazji mundurowi apelują:

Pamiętajmy! Nigdy nie zostawiajmy dzieci w aucie, szczególnie w czasie upałów. Temperatura w rozgrzanym samochodzie może sięgać nawet 60 stopni. Wystarczy kilka minut, aby mogło dojść do tragedii. Uchylona w pojeździe szyba w upalne dni wcale nie zmniejszy temperatury panującej wewnątrz samochodu. Każdy kto w upalny dzień zobaczy dziecko zamknięte w samochodzie natychmiast powinien zareagować, powiadomić Policję dzwoniąc na alarmowy numer 112. Liczy się każda minuta - każda jest bardzo cenna. W sytuacji kiedy widzimy, że dziecko znajdujące się w samochodzie nie może czekać na pomoc służb, nie bójmy się sami podejmować działań ratujących życie dziecka. Wystarczy chwila, by wydarzyła się tragedia.

Przeczytaj więcej
Komentarze