18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Płakała, prosiła o pomoc?

Nowe informacje w sprawie Magdaleny Żuk.Wyniki badań

Wojciech Kozicki
21.04.2023  19:36
Magdalena Żuk i nowe informacje. Egipt ujawnił wyniki badań
Magdalena Żuk i nowe informacje. Egipt ujawnił wyniki badań Fot: TOMASZ GOLA/East News

Magdalena Żuk i tajemnicza śmierć Polki w Egipcie. Dlaczego wakacje w Hurghadzie skończyły się tragedią? Prokuratura ma nowe informacje i wyniki badań toksykologicznych z Egiptu. W we krwi Magdaleny Żuk wykryto narkotyki?

Sprawa Magdaleny Żuk. Prokuratura niedawno ujawniła nowe informacje o śmierci Polki w Egipcie. Teraz przekazano mediom nowe ustalenia w śledztwie i wyniki badań toksykologicznych z Egiptu. Czy ktoś przyczynił się do śmierci Magdaleny Żuk? Czy była pod wpływem narkotyków, a strona egipska coś ukrywa?

Śmierć Magdaleny Żuk. Nowe informacje i badania toksykologiczne

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze w 2021 roku przedłużyła śledztwo dotyczące śmierci 27-letniej Magdaleny Żuk ze względu na nowy materiał dowodowy. Pod koniec 2022 roku do Polski trafiły nowe dowody w sprawie jej śmierci. Egipskie służby przekazały, że Magdalena Żuk znajdowała się pod wpływem substancji odurzających, a teraz na wniosek polskiej strony, przekazała wyniki badań toksykologicznych.

Jak podaje i.pl, śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk jest w toku. Jak na razie nikt nie usłyszał zarzutów. Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oświadczył, że do wydania kompleksowej opinii toksykologicznej i zakończenia postępowania niezbędne jest jeszcze uzyskanie dodatkowych materiałów ze strony egipskiej”. Dokumenty otrzymane w grudniu 2022 miały być niepełne.

Jeleniogórska prokuratura będzie jeszcze m.in. wnioskować o przesłuchanie biegłych, którzy przeprowadzili badania toksykologiczne – podaje Radio ZET.

Co się stało z Magdaleną Żuk? "Płakała, prosiła o pomoc"

Przypominamy, że Magdalena Żuk 6 lat temu spędzała wakacje w Egipcie w kurorcie Marsa Alam. Wkrótce trafiła do szpitala w Hurghadzie. Według oficjalnej wersji egipskiej policji, Polska wyskoczyła z pierwszego piętra placówki medycznej, a po kilku dniach zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Wiadomo również, że po przyjeździe do Egiptu wysyłała bliskim niepokojące wiadomości. Miała płakać i być przerażona, a nawet prosiła o zabranie ją do Polski.

Wirtualna Polska pisze, że „powrót Żuk do Polski był planowany, ale powodu stanu zdrowia nie wpuszczono jej jednak na pokład samolotu - tylko przewieziono do szpitala”.

Nie stwierdzono jednak, by na ciele Żuk były ślady świadczące o przemocy. Nie została zgwałcona, ani raczej nie padła ofiarą handlarzy ludźmi. Przesłuchano około 200 świadków: lekarzy, policjantów, pracowników i gości hotelu, polskiego rezydenta, a także bliskich zmarłych – przypomina Radio ZET.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje