Makabra na Opolszczyźnie. Znaleziono zwłoki 4 noworodków

Redakcja
14.12.2018  10:42
byczyna ciecierzyn
byczyna ciecierzyn Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER

Na jednej z posesji w Ciecierzynie w województwie opolskim policja znalazła zwłoki 4 noworodków. 27-letnia Aleksandra J. została zatrzymana pod zarzutem zabójstwa. 

Do makabrycznego odkrycia doszło po tym, jak opieka społeczna zaalarmowała policję, informując o kobiecie, która była widziana w zaawansowanej ciąży, ale nie zgłosiła narodzin dziecka. Później zaprzeczała, że kiedykolwiek była w ciąży.

Policjanci udali się w środę do domu jednorodzinnego w Ciecierzynie, w którym mieszkała 27-letnia Aleksandra J. Tam znaleźli zwłoki noworodka. W czwartek kontynuowano przeszukiwanie posesji, łącznie z przekopywaniem ziemi. Natrafiono na kolejne zwłoki - donosi „Nowa Trybuna Opolska”.

Funkcjonariusz pracujący na miejscu poinformował w rozmowie z „NTO”, że jeden z noworodków był w piecu, inne szczątki znaleziono w stodole i odkopano na terenie posesji. Nieoficjalnie mówi się o ciałach 4 noworodków. Wiadomo już, że zwłoki były w różnym stopniu rozkładu, co oznacza, że zostały pochowane w różnym czasie.

Potwierdzam, że prowadzone jest śledztwo w sprawie zabójstwa dziecka w Ciecierzynie. Matce dziecka postawiono zarzut z artykułu 148 Kodeksu karnego, czyli zabójstwa - informuje Anita Dąbrowa-Derda, prokurator rejonowa w Kluczborku.

Aleksandra J. nie przyznała się do winy. Prokuratura wysłała do sądu wniosek o jej aresztowanie. Jeszcze dziś będą znane wyniki sekcji zwłok urodzonego kilkanaście dni temu noworodka.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przesłuchiwany jest też Dawid W., partner Aleksandry J. Ich 6-letni syn został zabrany przez służby opiekuńcze na polecenie sądu. 

AKTUALIZACJA g. 13

Jak donosi "NTO", znalezione w środę dziecko urodziło się 30 listopada. Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci jest uduszenie. Matka miała umieścić dziecko w reklamówce i odciąć dostęp powietrza. 

ZOBACZ TEŻ: Horror w Izdebkach. Dzieci jadły z psiej miski i warczały. Nowe fakty w sprawie

Przeczytaj więcej
Komentarze