18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prokuratura bada sprawę

Makabryczne odkrycie na Podhalu. Znaleźli pudła ludzkich szczątków

04.04.2019  19:16
Nad Jeziorem Czorsztyńskim znaleziono pudła z ludzkimi szczątkami
Nad Jeziorem Czorsztyńskim znaleziono pudła z ludzkimi szczątkami Fot: Damian KLAMKA/East News

W Kluszkowcach nad Jeziorem Czorsztyńskim dokonano potwornego odkrycia. W starej szopie ktoś składował kartonowe pudła wypełnione ludzkimi szczątkami.

30 pudełek w szopie w Kluszkowicach znaleźli dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego". Odkrycie okazuje się makabryczne - kartony pozostawione na poddaszu budynku zawierały bowiem ludzkie szczątki!

Sprawą zajęła się prokuratura. Kości zbadają specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej.

Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że rozpoczęto czynności w kierunku ustalenia kto i kiedy zdecydował o tym, że tam pozostawiono ludzkie szczątki - powiedział szef Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu Józef Palenik.

Szczątki w szopie. Skąd się tam wzięły?

Skąd wzięły się szczątki? Jak na razie nie wiadomo, trwają tylko spekulacje. W kartonach poza kośćmi znajdowały się kartki z opisami z 1992 roku. Możliwe, że to pozostałości ze starego cmentarza, który miałby być zlikwidowany przed stworzeniem zalewu. Czemu jednak nie zostały ponownie pochowane? To już muszą ustalić śledczy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone będzie najprawdopodobniej pod kontem znieważenia zwłok ludzkich, za co grozić może grzywna, a nawet pozbawienie wolności do 2 lat.

Przeczytaj więcej
Komentarze