18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pójdzie siedzieć

Marek Falenta zatrzymany. Znamy kulisy aresztowania

06.04.2019  10:42
Marek Falenta zatrzymany w Hiszpanii
Marek Falenta zatrzymany w Hiszpanii Fot: TOMASZ RADZIK/East News

Marek Falenta był ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania i wpadł w ręce policji w piątek 5 kwietnia. Teraz śledczy opowiadają, jak wyglądało ujęcie zbiega.

W piątek Joachim Brudziński poinformował na Twitterze, że policji w końcu udało się zatrzymać ściganego w całej Europie Marka Falentę. Zbieg ukrywał się w Walencji, wcześniej podróżował po kontynencie samochodem i często zmieniał miejsca pobytu.

W zatrzymaniu udział brali policjanci z Polski i z Hiszpanii - powiedział w TVN24 rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka. W hotelu, w którym zbieg się ukrywał, przebywała z nim Polka, która najprawdopodobniej miała pomagać mu w ukrywaniu się. Gdy do budynku weszli śledczy, próbowała z nimi negocjować.

Falenta chciał popełnić samobójstwo

Jak się okazuje, Marek Falenta był zdeterminowany i nawet, gdy otoczyli go mundurowi, nie zamierzał się poddać. W pewnym momencie wyszedł na balkon, wszedł na balustradę i groził, że skoczy.

Dzięki naszej rozmowie, negocjacjom, zszedł z balustrady i został skutecznie zatrzymany - zapewnił rzecznik KGP.

Marek Falenta został prawomocnie skazany za nagrywanie polityków PO i PSL w warszawskich restauracjach. Wyrok zapadł już w styczniu 2017 roku, mimo to dopiero od lutego tego roku poszukiwała go policja.

Obrońca biznesmena cały czas stara się o jego uniewinnienie i składa kolejne wnioski o odroczenie, a nawet anulowanie wyroku. Falenta liczy też podobno na ułaskawienie z rąk samego prezydenta.

Czytaj także