18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skatowany niemowlak

Mama wyszła z domu, tata "zajął się" synkiem. Pójdzie siedzieć

10.04.2019  13:09
Ojciec skatował 3-miesięcznego synka. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa
Ojciec skatował 3-miesięcznego synka. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa Fot: Shutterstock

26-letni Łukasz M. może trafić do więzienia na 20 lat, a już teraz przebywa w areszcie. Właśnie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa swojego 3-miesięcznego synka.

3-miesięczny chłopiec trafił w marcu na oddział szpitalny z ciężkimi urazami głowy i twarzy. Policja zatrzymała ojca dziecka i przesłuchała jego matkę. Wtedy okazało się, jak okrutny los chłopcu sprawił jego tata.

Ojciec skatował niemowlę, był pijany

Mama niemowlaka wyszła z domu i pozostawiła go pod opieką ojca. 26-letni Łukasz M. zamiast zajmować się dzieckiem, zaczął pić alkohol. Następnie - z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn - skatował malucha. Uderzał dziecko w głowę i doprowadził do stanu zagrażającego jego życiu.

Chłopiec na szczęście przeżył, a jego ojcem zajęła się policja. Nie mogli jednak przesłuchać Łukasza M. od razu - w jego krwi było 1,7 promila alkoholu.

Ojciec-kat usłyszał zarzuty

Wobec Łukasza M. sąd podjął środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznego aresztu. Teraz mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, za co może trafić do więzienia nawet na 20 lat.

Skatowany chłopczyk został odebrany rodzicom i trafił do rodziny zastępczej.

Czytaj także