18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaduszono dusiciele

Martwe boa i pytony znalezione w polskim lesie. Policja prosi o pomoc

31.01.2023  15:09
Znaleziono martwe węże
Znaleziono martwe węże Fot: Policja Poznań

W Tarnowie Podgórnym w lesie znaleziono osiem martwych węży boa i pytonów. Zwierzęta były wsadzone do worka i zakopane. Osobniki mają od 3 do 6 metrów długości.

Policja z Tarnowa Podgórnego zajmuje się sprawą martwych węży. W lesie pod miejscowością znaleziono aż osiem martwych zwierząt egzotycznych ras boa i pytonów. Węże mają nawet od 3 do 6 metrów długości. Martwe osobniki znalazł spacerowicz 12 stycznia na działce w rejonie ulicy Chlebowej w Tarnowie Podgórnym.

Węże jako boa i pytony zidentyfikował biegły lekarz weterynarii, który przeprowadził sekcję. Zwierzęta były w różnym stadium rozkładu, a przyczyną śmierci dusicieli było uduszenie. Niezwykła ironia losu - kto mieczem wojuje i tak dalej i tak dalej.

Policja prosi o pomoc

Policja prowadzi teraz dochodzenie z związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Za zabicie węży może grozić sprawcy nawet do 3 lat więzienia.

Śledczy z Tarnowa Podgórnego proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć jakieś informacje dotyczące właścicieli czy hodowców, którzy w tym rejonie mogli zajmować się tymi zwierzętami. W celu przekazania informacji należy zadzwonić pod numery lokalnej policji: 47 77 148 62, 47 77 148 60 lub po prostu pod 112.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także