18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Matka Boska Równościowa”

Tęczowa Maryja i kolejna osoba z zarzutami

15.05.2019  17:34
„Matka Boska Równościowa” - kolejna osoba usłyszała zarzuty za profanację
„Matka Boska Równościowa” - kolejna osoba usłyszała zarzuty za profanację Fot: Twitter.com

Tęczowa Matka Boska Częstochowska podzieliła Polaków. Wybuchła afera, gdy zarzuty usłyszała Elżbieta P., a to nie koniec działań organów ścigania. Teraz prokuratura zajęła się kolejną kobietą.

Matka Boska Częstochowska w tęczowej aureoli w Płocku znalazła się m.in. na śmietnikach i toaletach przy kościele św. Dominika. Polacy byli oburzeni, a internauci w komentarzach wyrażali swoje oburzenie i domagali się ukarania sprawców. Sytuacja zmieniła się, gdy zarzut profanacji usłyszała Elżbieta P., a rano w domu odwiedziła ją policja. Wiele osób wyrażało dla niej wsparcie, a w sprawę zaangażowali się m.in. Obywatele RP.

Jak podaje Wirtualna Polska, w ręce policji wpadła również 27-letnia Anna P. z Warszawy. Nie przyznaje się do winy i odmówiła składania wyjaśnień o czym poinformowała rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska.

Zarzuty za profanację

Funkcjonariusze nie mieli trudnego zadania. WP.pl pisze, że Anna P. sama zgłosiła się na policję z inną kobietą, która  była przesłuchiwana jako świadek. Usłyszała takie same zarzuty jak Elżbieta P.

Matka Boska Równościowa

Wiadomo również, dlaczego Aktywistki Wolnościowe rozpowszechniały „Matkę Boską Równościową”. Wytłumaczyły natemat.pl, że to ich wyraz sprzeciwu „wobec stygmatyzacji ludzi nieheteronormatywnych przez kler”.

tęczowa maryja
Przeczytaj więcej
Komentarze