18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żadnych śladów

Matka dwójki dzieci „rozpłynęła się w powietrzu”. Ważny apel policji

09.02.2023  11:07
Zaginęła Nicola Bulley
Zaginęła Nicola Bulley Fot: PAUL ELLIS/AFP/East News, Rex Features/East News

Od prawie dwóch tygodni policja w Wielkiej Brytanii szuka 45-letniej Nicoli Bulley. Matka dwójki dzieci zaginęła bez śladu po tym, jak wyszła na spacer z psem.

45-letnia Nicola Bulley 27 stycznia wyszła na spacer z psem w okolicach rzeki Wyre w angielskim Lancashire. Od tego czasu słuch o niej zaginął i nie znaleziono choć najmniejszego śladu wskazującego, co mogło stać się z matką dwójki dzieci.

W poszukiwania zaangażowała się także prywatna grupa nurków i okoliczni mieszkańcy, lecz śledczy proszą teraz, aby ochotnicy „nie brali prawa w swoje ręce” i zaprzestali samodzielnych poszukiwań.

Kobieta „rozpłynęła się w powietrzu”

W dzień zaginięcia Nicoli Bulley policjanci znaleźli na jednej z ławek, które znajdowały się na jej trasie, jej telefon oraz psią smycz i obrożę.

Nasza robocza hipoteza pozostaje taka, że 45-letnia Nicola z jakiegoś powodu wpadła do rzeki, ale pozostajemy otwarci i nadal rozważamy ogromną liczbę tropów. Chcielibyśmy przypomnieć ludziom, że spekulacje i komentarze w mediach społecznościowych są zarówno niepomocne w śledztwie, jak i – co ważniejsze – krzywdzące dla rodziny, która przeżywa katusze, oczekując informacji

- poinformowali śledczy z Lancashire.

Prowadząca sprawę Sally Riley zaapelowała także, aby ochotnicy zaprzestali swoich poszukiwań. Wielu z nich wchodzi bowiem na tereny prywatne i prowadzi swoje własne śledztwa, kierując się spekulacjami.

Mogą mieć dobre intencje. Mogą chcieć pomóc. Ale rzeczywiście pomogą, jeśli przypomną sobie, czy byli wtedy w okolicy

- mówi Sally Riley o ochotnikach.

Zaangażowanie osób trzecich

Policja początkowo wykluczyła udział osób trzecich w zaginięciu Nicoli Bulley, lecz szef prywatnej grupy nurków, Peter Faulding, jest innego zdania. Jego zespół przeszukał całe dno rzeki w okolicach miejsca, gdzie znaleziono rzeczy kobiety, i nie znalazł żadnego śladu po niej.

Uważa więc, że policja powinna oswoić się z możliwością, że nie mają do czynienia z zaginięciem. Faulding uważa nawet, że telefon mógł zostać podłożony tam celowo, aby zmylić policję i dać porywaczom lub zabójcom więcej czasu.

Faulding przypomniał w tym kontekście sprawę morderstwa sprzed lat. Wówczas morderca podrzucił rzeczy zamordowanej Laury kilka kilometrów dalej od miejsca ukrycia zwłok.

Zaginięcie Nicoli Bulley – znane fakty

Nicola Bulley odprowadziła dwójkę dzieci do szkoły około 8:43, a następnie udała się na spacer z psem w okolicach rzeki Wyre. Spotkała tam znajomą, która również wyprowadzała psa, chwilę porozmawiały i poszły w różne strony. O 8:53 Nicola wysłała maila do szefa, a o 9:01 dołączyła do spotkania w pracy poprzez aplikację Microsoft Teams na swoim telefonie. Gdy jej spotkanie zakończyło się około 9:20, Nicola pozostała na nim zalogowana, wciąż z wyciszonym mikrofonem i wyłączoną kamerą.

O 9:35 znaleziono jej telefon oraz psią smycz i obroże na ławce. Odkryto także jej psa, niedaleko od ławki. Poszukiwania kobiety trwają od 27 stycznia, lecz nie ma obecnie żadnego śladu.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje