Samobój dla Polski

Bitwa kiboli przed meczem Macedonia-Polska. Wstyd na cały świat

09.06.2019  17:13
Polscy kibole w Macedonii dali popis swoich możliwości
Polscy kibole w Macedonii dali popis swoich możliwości Fot: Youtube

Mecz Macedonia-Polska w eliminacjach  Euro 2020 przeszedł do historii. Piłkarze walczyli na boisku, kibice nie oszczędzali na trybynach, a kibole robili Polsce wstyd w parku. Ta ustawka będzie ich sporo kosztować. 

Przed meczem Macedonia - Polska w eliminacjach Euro 2020 polscy kibole dali popis swoich „możliwości” w jednym z parków w Skopje. Zanim jeszcze Piątek strzelił gola, fanatycy Legii Warszawa i Widzewa Łódź już strzelili swojemu krajowi samobója.

Do sieci trafiło wideo, na którym widać brutalną awanturę. Jak podaje radiozet.pl , wzięło w niej udział kilkaset osób, a policja zatrzymała ok. 300 kiboli. Łącznie otrzymali grzywny na 200 tysięcy euro, a każdy z nich zapłaci 500-1000 euro. Dostali też zakaz wjazdu do Macedonii przez kilka lat.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych najwyraźniej wyczuło, że Polaków może ponieść. Na czas przyjazdu kibiców i kiboli zwiększono liczbę policjantów patrolujących ulice i był to dobry pomysł. Media piszą o awanturach w kawiarniach, a nawet Polaku wspinającym się na pomnik w centrum miasta.

Chociaż za sprawą Piątka piłkarze wygrali spotkanie, to polscy chuligani przegrali z własną głupotą.

Zobacz także

Mecz Macedonia-Polska i walka kiboli:

Czytaj także