18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Wykrzykiwał jakieś wulgaryzmy”

Mężczyzna podpalił się! Nie uwierzysz, co zrobił potem. To protest?

09.11.2022  14:01
Mężczyzna podpalił się na stacji paliw
Mężczyzna podpalił się na stacji paliw Fot: BLGKV/Shutterstock

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, 19-letni mężczyzna podpalił się przy dystrybutorze na jednej ze stacji benzynowych w Bydgoszczy i wbiegł do jej budynku. Zabrano go do szpitala. Nie odniósł większych obrażeń.

Policja prowadzi postępowanie w kierunku sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia, zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób.

19-latek polał benzyną z dystrybutora swoje nogawki, a następnie je podpalił. Później wbiegł do budynku stacji i wykrzykiwał jakieś wulgaryzmy. Następnie opuścił to miejsce i przebiegł przez drogę. W okolicach przystanku autobusowego świadkowie udzielili mu pomocy. Tak, aby ugasić jego odzież

- powiedział PAP nadkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz.

Rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska dodała, że przypadkowo w okolicy jechał ambulans, który zatrzymał się, a jego załoga także udzielała pomocy. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Z relacji policji wynika, że jego życiu nic nie zagraża, bo ogień objął tylko część jego ubrania.

Trwa postępowanie

Funkcjonariusze prowadzą postępowanie w kierunku sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób w postaci pożaru. Do pożaru zostali także wezwani strażacy, ale ich działania szybko się zakończyły, bo ogień nie rozprzestrzenił się na teren stacji.
Z informacji PAP wynika, że mężczyzna, krzycząc różne rzeczy, nie wygłaszał żadnych manifestów natury politycznej. Postępowanie będzie prowadzone także w kierunku możliwej próby samobójczej. Nie wiadomo jeszcze, czy 19-latek z powiatu bydgoskiego był pod wpływem substancji odurzających.

Informację podała Polska Agencja Prasowa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także