18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miał ochotę zabić psa?

Myśliwy umyślnie postrzelił pieska, który spacerował z właścicielem

17.01.2023  15:02
Myśliwy umyślnie postrzelił małego pieska
Myśliwy umyślnie postrzelił małego pieska Fot: Maksim Safaniuk/Shutterstock, Monika Chodak/Shutterstock

72-letni myśliwy postrzelił psa, który spacerował z właścicielem nad Jeziorem Zduńskim koło Starogardu Gdańskiego. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, do postrzelenia psa doszło około południa w sobotę na drodze gruntowej w pobliżu jeziora w miejscowości Zduny.

Policjanci przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt. Strzał, który ranił zwierzę, padł w czasie, gdy właściciel czworonoga był z nim na spacerze. Rannemu psu jeszcze tego samego dnia udzielona została pomoc weterynaryjna

- powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim Marcin Kunka.

Umyślnie postrzelił małego pieska

W poniedziałek 16 stycznia myśliwy, który postrzelił psa, został zatrzymany. To 72-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Mężczyzna miał pozwolenie na broń.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dotyczących znęcania. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za popełnienie tego przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności

- przekazuje funkcjonariusz policji ze Starogardu Gdańskiego.

Jak informuje „Dziennik Bałtycki”, mężczyzna miał umyślnie postrzelić małego kundelka, a następnie zaoferować pomoc. Pies miał wyć z bólu po tym, jak kula trafiła go w okolice pyszczka, a odłamek zranił go w łopatkę.

Myśliwemu na ten moment odebrano broń.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także