Natalia chwyciła za nóż i zadźgała swoje córki. Bezwzględny wyrok sądu

Redakcja
11.12.2018  13:29
Sylwia W zabiła córki wyrok sądu
Sylwia W zabiła córki wyrok sądu Fot: EASTNEWS

Natalia W. brutalnie zamordowała swoje dwie córki - 12-letnią Emilię i 13-miesięczną Laurę. Za zbrodnię Sąd Okręgowy w Legnicy skazał ją na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

W styczniu 2018 roku doszło w Lublinie do niebywałej tragedii. 33-letnia Natalia W. - matka dwójki dzieci - nagle chwyciła nóż i zaczęła zadawać ciosy 12-letniej Emilii. Później swój atak powtórzyła na młodszej córce - 13-miesięcznej Laurze.

Młodsza dziewczynka zginęła na miejscu, starsza przez kilka godzin walczyła o życie w szpitalu, niestety nie udało się jej uratować.

Natalia W. zamordowała córki. Sąd wymierzył wyrok

Prawie rok od tragedii Sąd Okręgowy wymierzył kobiecie wyrok. W sprawie orzekał sędzia Witold Wojtyło.

Analiza wyników sekcji zwłok starszej córki jednoznacznie potwierdza, że Emilia się broniła, zadano jej ponad 50 ran. Emilia została zamordowana pierwsza, bo z całą pewnością nie pozwoliłaby i nie patrzyłaby biernie na to, jak jej matka zabija jej młodszą siostrę - powiedział na jednej z rozpraw.

Kobieta, która po dokonaniu zbrodni próbowała popełnić samobójstwo, nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego zaatakowała swoje dzieci. Biegli psychiatrzy uznali ją jednak za poczytalną, a sąd skazał na karę dożywotniego więzienia - podaje "Nasze Miasto Lublin".

O prawo do wcześniejszego zwolnienia Natalia W. będzie mogła ubiegać się dopiero po 30 latach pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze