18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ojciec naćpał niemowlę

Niemowlę pod wpływem narkotyków. Rodzice aresztowani

Wojciech Kozicki
07.08.2023  16:21
Niemowlę pod wpływem narkotyków. Rodzice aresztowani. Sąd w Legnicy zdecydował o areszcie
Niemowlę pod wpływem narkotyków. Rodzice aresztowani. Sąd w Legnicy zdecydował o areszcie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Tragedia w Polsce. 2,5 miesięczne niemowlę pod wpływem narkotyków trafiło do szpitala. Sąd zdecydował ws. patologicznych rodziców.

Kolejni patologiczni rodzice w Polsce. 2,5 miesięczne dziecko zostało hospitalizowane. Było odurzone narkotykami. Sąd w Legnicy uznał, że rodzice zostaną aresztowano na 3 miesiące, ponieważ „w sprawie zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanych zarzucanych im czynów”. Rodzina nie była objęta procedurą Niebieskiej Karty, ani pomocą z MOPS-u.

Areszt dla rodziców. Niemowlę odurzone narkotykami

Rafak Wrębiak z Prokuratury Rejonowej w Legnicy przekazał informację, że istnieje uzasadniona obawa matactwa. Prokuratura będzie także wnioskować do sądu o pozbawienie obojga rodziców chłopca praw rodzicielskich. 25-letnia matka i 30-letni ojciec usłyszeli zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dodatkowo ojciec „odpowie za to, że w nieustalony obecnie sposób podał swojemu synowi środek odurzający z grupy amfetaminy/metamfetaminy, co skutkowało u dziecka ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu". Poniesie również karę za posiadanie marihuany. Wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu i był znany legnickim organom ścigania.

Niemowlę trafiło do szpitala w Legnicy z objawami zatrucia w piątek wieczorem. Z dzieckiem zgłosił się ojciec. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że w organizmie chłopca znajdują się środki odurzające - lekarze powiadomili o sprawie policję - przypomina Radio ZET.

Patologiczni rodzice mogą trafić do więzienia na 5 lat. Najniższy przewidywany wymiar kary to 3 miesiące pozbawienia wolności.

Stan dziecka jest stabilny. Jak jednak podaje radiozet.pl, „w dalszym ciągu dziecko jest niespokojne, płaczące i nie chce przyjmować pokarmów”.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje