18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polityk molestował imigrantów? Prokuratura postawiła mu zarzuty

Redakcja
30.11.2018  13:37
Norwegia, imigranci i polityk oskarżony o wykorzystywanie seksualne
Norwegia, imigranci i polityk oskarżony o wykorzystywanie seksualne Fot: Facebook.com

Skandal w Norwegii. Azylanci molestowani przez polityka? Były minister jest oskarżony o nadużycia seksualne wobec 3 osób ubiegających się o azyl w Norwegii.

Svein Ludvigsen ma 72 lata. Był regionalnym gubernatorem i ministrem rybołówstwa. Zdaniem prokuratury miał latami wykorzystywać swoją pozycję, by molestować seksualnie osoby trzecie. Jedna z jego ofiar cierpiała na łagodną niepełnosprawność umysłową. Independent.co.uk informuje, że wszyscy poszkodowani to mężczyźni znacznie młodsi od oskarżonego.

Jak podaje theguardian.com, konserwatywny polityk miał wykorzystywać azylantów w swoim domu, biurze gubernatora i w hotelach. Działo się to w latach 2011-2017.

Wierzę, że ujawnimy prawdę o seksualnych działaniach byłego polityka. Oskarżenie opieramy na zebranym materiale dowodowym i zeznaniach świadków – oświadczył prokurator Tor Borge Nordmo. (independent.co.uk)

Ludvigsen nie przyznaje się do postawionych zarzutów. Aresztowano go na początku 2018 roku, ale spędził w areszcie jedynie 5 tygodni.

ZOBACZ TEŻ: Seks "na okrągło" w Norwegii. Nowe wyzwanie nastolatków

Czytaj także