18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przełom w sprawie?

Nowa książka o Wieczorek! "Przerywamy zmowę milczenia"

Wojciech Kozicki
23.05.2023  11:43
Powstaje nowa książka na temat Iwony Wieczorek. Tajemnicza sprawa zaginięcia zostanie wreszcie rozwiązana?
Powstaje nowa książka na temat Iwony Wieczorek. Tajemnicza sprawa zaginięcia zostanie wreszcie rozwiązana? Fot: Facebook

Powstaje nowa książka na temat Iwony Wieczorek. Tajemnicza sprawa zaginięcia zostanie wreszcie rozwiązana? Mikołaj Podolski i Marta Bilska zapowiadają przełomowe informacje o Iwonie Wieczorek.

Iwona Wieczorek wciąż nie została odnaleziona, a jedynie mnożą się kolejne hipotezy i teorie spiskowe na temat zaginięcia nastolatki w Sopocie. Czy dostaniemy nowe informacje, które pomogą rozwiązać sprawę? Natemat.pl zapowiada nową książkę o Iwonie Wieczorek, której autorami są Mikołaj Podolski oraz Marta Bilska z magazynu "Reporter".

Sprawa Iwony Wieczorek. Podolski i Bilska zapowiadają nową książkę

Bilska i Podolski od kilku lat zajmują się sprawą Iwony Wieczorek. Zapowiadają, że w nowej książce ujawnią liczne informacje zdobyte w trakcie śledztwa dziennikarskiego. Czy po 13 latach od zaginięcia materiały z książki okażą się przełomowe dla sprawy?

Mikołaj Podolski zapowiada, że książka poruszy nowe wątki związane m.in. z Zatoką Sztuki. Jego zdaniem nadchodząca publikacja to „iskierka nadziei”, że uda się rozwiązać sprawę Iwony Wieczorek. Marta Bilska dodała, że „udaje się powoli przerywać zmowę milczenia”.

Powiększamy je o nowe materiały, do których udało nam się dotrzeć przez niemal dekadę, odświeżając porzucone przez nas niegdyś tezy. Wbrew wszelkiej maści "przeszkadzaczom", udało nam się też przekonać wielu ważnych rozmówców do tego, że warto w końcu zabrać głos w sprawie i zacząć powoli przerywać zmowę milczenia.Chcemy na chłodno przedstawić realia sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek, a także obalić wiele mitów, które przez lata wokół niej narosły. Dodatkowo przekazując nowe informacje, które dla wielu mogą być dużym zaskoczeniem

- zapowiada Marta Bilska.

Książki o Iwonie Wieczorek

Do tej pory powstały dwie książki o Iwonie Wieczorek. Dziennikarz śledczy Janusz Szostak wydał  publikacje "Kto zabił Iwonę Wieczorek?" i "Co się stało z Iwonę Wieczorek".

To też jest bardzo ciekawy wątek. Na pewno dużo nowych informacji każdy zainteresowany sprawą Wieczorek znajdzie w tej książce. I mogę obiecać, że "przywrócimy życie" paru osobom, które zostały niesłusznie wplatane w tę sprawę i do dzisiaj pojawiają się w niektórych dyskusjach na temat jej zaginięcia, a nie powinny. Na sto procent nie miały związku z tym zaginięciem

 - zapowiada Mikołaj Podolski. (natemat.pl)

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Policja straciła dowody?

Przypominamy, że Iwona Wieczorek zaginęła 16 lipca 13 lat temu. Zniknęła wracając w nocy z imprezy w Dream Clubie w Sopocie do domu na osiedlu Jelitkowski Dwór. W grudniu 2022 roku wiceminister sprawiedliwości Michał Woś ogłosił, że "mamy przełom w sprawie", komentując działania Archiwum X, które działa przy Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Krakowie. 

Nie dało nic przeszukanie Zatoki Sztuki. Nie pomógł jasnowidz Krzysztof Jackowski, którego udział w sprawie ostro skrytykowała matka Iwony Wieczorek. Wciąż nie wiadomo dlaczego przyjaciel Iwony Wieczorek usuwał pliki z jej komputera po zaginięciu. Niestety, pojawiły się też informacje, że nigdy nie dowiemy się co naprawdę stało się z Iwoną Wieczorek, bo policja straciła kluczowe dowody.

Sprawa Iwony Wieczorek to jednak niestety wciąż tylko hipotezy i teorie spiskowe.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje