18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Najnowsze ustalenia dziennikarzy

Nowe publikacje ws. Wieczorek! Udało się PRZERWAĆ ZMOWĘ MILCZENIA!

22.05.2023  18:35
Nowa książka o Iwonie Wieczorek
Nowa książka o Iwonie Wieczorek Fot: Materiały prasowe

Sprawa Iwony Wieczorek do dziś pozostaje nierozwiązana. Teraz dwójka dziennikarzy, którzy zajmowali się jej zaginięciem przez ostatnie 8 lat, ogłosiła wydanie wspólnej książki, która ma na celu obalenie mitów w sprawie i zaprezentowanie nowych informacji.

Iwona Wieczorek, 19-letnia gdańszczanka, zaginęła 17 lipca nad ranem w Gdańsku, gdy wracała samotnie z imprezy w sopockim „Dream Clubie”. Po raz ostatni kamera rejestruje ją o godzinie 4:12 przy jednym z wejść na plażę. Widać wówczas, że podąża za nią tzw. „mężczyzna z ręcznikiem”, którego tożsamości do dziś nie udało się ustalić.

Nad sprawą pracowali funkcjonariusze i prokuratorzy z całej Polski, a nawet jasnowidze i internauci. Wiele istotnych informacji wypłynęło także ze strony dziennikarzy śledczych. To Mikołaj Podolski połączył sprawę Iwony z postacią „Krystka”, skazanego gwałciciela, który grasował w „Zatoce Sztuki”. Zanim jednak powstał niesławny klub, największą popularnością cieszył się właśnie „Dream Club”, który miał tego samego właściciela, co dyskoteka, która stanęła w centrum pedofilskiego skandalu.

Nowa książka o Iwonie Wieczorek. Czy w końcu poznamy prawdę?

Teraz Mikołaj Podolski oraz Marta Bilska, którzy pracowali nad sprawą przez osiem lat m.in. pod okiem Janusza Szostaka, zapowiedzieli wydanie wspólnej książki w temacie Iwony Wieczorek. Obecnie na rynku znajdują się dwie pozycje poruszające sprawę 19-latki z Gdańska, a autorem obu z nich jest właśnie Janusz Szostak, niegdyś przełożony Podolskiego i Bilskiej.

Publikację zapowiedziała na swoim koncie na Facebooku Marta Bilska. Dziennikarka pokrótce przedstawiła również to, czego możemy się spodziewać.

Jak się okazało był to jednak tylko początek naszej przeprawy przez meandry tej sprawy. Dlatego zdecydowaliśmy się po latach reaktywować nasz dziennikarski duet Marta Bilska – Mikołaj Podolski i spisać nasze ustalenia w postaci książki. Powiększamy je o nowe materiały, do których udało nam się dotrzeć przez niemal dekadę, odświeżając porzucone przez nas niegdyś tezy. Wbrew wszelkiej maści "przeszkadzaczom" udało nam się też przekonać wielu ważnych rozmówców do tego, że warto w końcu zabrać głos w sprawie i zacząć powoli przerywać zmowę milczenia

- napisała Bilska.

W książce tej postaramy się nie forsować żadnej z wersji. Chcemy na chłodno przedstawić realia sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek, a także obalić wiele mitów, które przez lata wokół niej narosły. Dodatkowo przekazując nowe informacje, które dla wielu mogą być dużym zaskoczeniem. Prace nad książką jeszcze trwają, jednak już niebawem ujrzy ona światło dzienne, zapisując się jako ważny głos w tej jednej z najbardziej tajemniczych spraw kryminalnych w Polsce

- dodała.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz 

.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także