18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiemy już wszystko?

Nowe wieści o parze z Warszawy! Czeska policja zdradziła prawdę

22.06.2023  16:40
Czeska policja komentuje odnalezienie małżeństwa z Warszawy
Czeska policja komentuje odnalezienie małżeństwa z Warszawy Fot: PredragLasica/Shutterstock

Aneta i Adam J. opuścili swoje mieszkanie w Warszawie i zniknęli na niemal miesiąc. Niedawno znalazła ich czeska policja, która teraz udzieliła komentarza w tej sprawie.

Aneta i Adam J. zniknęli ze swojego mieszkania na warszawskim Mokotowie w nocy z 20 na 21 maja. Para zwyczajnie wyszła z domu i porzuciła swoich dwóch nastoletnich synów. Zostawili im jedynie krótki list: „Chłopcy, jesteście dzielni. Poradzicie sobie w życiu. Jesteśmy z was dumni”. Sprawą wstrząsnęła Polską z uwagi na niecodzienny charakter zaginięcia. Rodzice de facto uciekli z własnego domu. Polska policja przekazała, że rodzina miała być dysfunkcyjna, a para chciała uciec od tych problemów.

Nasi policjanci rozmawiali z małżeństwem. Stosowana dokumentacja zostanie przekazana do prokuratury oraz sądu. Po analizie będą podejmowane dalsze czynności. (...) Dla nas w tej chwili priorytetem jest dobro małoletnich. Dlatego to jest nasz jedyny komentarz do sprawy - mówił dla Wirtualnej Polski rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Czeska policja przerywa milczenie. Opowiedzieli o małżeństwie z Warszawy

Pułkownik Ondřej Moravčík, który jest kierownikiem działu prasowego Policji Republiki Czeskiej przekazał w rozmowie z Wirtualną Polską informacje, jakie mogą ujawnić w sprawie zaginionego do niedawna małżeństwa z Warszawy.

W chwili obecnej możemy jedynie potwierdzić, że uczestniczyliśmy w poszukiwaniach dwóch osób narodowości polskiej - powiedział lakonicznie Moravčík.

Swoją wypowiedź tłumaczył tym, że sprawa podlega polskiej jurysdykcji i nie ma upoważnień do udzielania dalszych informacji. Wcześniej w mediach pojawiała się informacja o tym, że małżeństwo miało nie stawiać oporu, ani nie uciekać. Para nie została zatrzymana przez policję, ponieważ obecnie nie jest za nic poszukiwana. Uznawano ich po prostu za zaginionych.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje