18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Podpisali oświadczenia"

Nowy wątek w sprawie Iwony Wieczorek. Korupcja i romans w policji

20.03.2023  10:35
Wątek policjantów w sprawie Iwony Wieczorek. Tajemnicze oświadczenia i romans Wieczorek z policjantem

Sprawa Iwona Wieczorek. Prokuratura zobligowała policjantów do złożenia wyjaśnień i podpisania tajemniczych deklaracji?W tle wątek korupcji. Czy policjanci na usługach Krystka i Zatoki Sztuki odpowiadają za zaginięcie Iwony Wieczorek? Wraca sprawa rzekomego romansu zaginionej Iwony z policjantem.

Kiedy zaginęła Iwona Wieczorek w 2010 roku, zwracano uwagę na tajemniczy radiowóz widoczny na monitoringu. Później pojawił się wątek policjantów, którzy mieli działać na usługach Łowcy Nastolatek z Zatoki Sztuki. Teraz natemat.pl ujawnia, że Prokuratura Krajowa w 2021 roku zawnioskowała do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, by współpracujący z komendą funkcjonariusze złożyli pisemne wyjaśnienia w sprawie Iwony Wieczorek. Łącznie zalecenie dotyczyło 6 tysięcy funkcjonariuszy współpracujących z pomorską jednostką.

Policjanci i oświadczenia w sprawie Iwony Wieczorek

Jak podaje natemat.pl, policjanci mieli pisemnie zadeklarować, że mają lub nie mają wiedzy na temat utrudniania śledztwa dotyczącego zaginięcia Iwony Wieczorek lub korupcji dotyczącej tej sprawy. Każdy miał wrzucić podpisaną deklarację do osobnej koperty i wysłać na adres Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

O takie oświadczenia miało zawnioskować Archiwum X, gdy w marcu 2019 roku śledztwo zostało przeniesione do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Sprawę jako pierwszy opisał portal Onet.

Źródło Onetu w pomorskiej policji wyjaśniało wówczas, że "każdy ma potwierdzić w piśmie, że zapoznał się z zarządzeniem krakowskiej prokuratury i oświadczyć, czy ma wiedzę o utrudnianiu śledztwa oraz korupcji ws. zaginięcia Iwony Wieczorek"

Jeśli chodzi o podpisane przez policjantów oświadczenia, w 2023 roku to wciąż sprawa przemilczana, a policja odsyła w tej sprawie do prokuratury ze względu na dobro postępowania przygotowawczego i czynności procesowych.

Związek Iwony Wieczorek z policjantem. "Amator młodych dziewcząt"

Wspomniany portal przypomina, że Iwona Wieczorek  spotykała się  z 25-letnim policjantem o pseudonimie „Absztyfikant”. Ten policjant miał dobrze znać się z Krystkiem z Zatoki Sztuki, który właśnie został aresztowany za potworne przestępstwa seksualne. Co więcej, wątek działań policjantów w sprawie Iwony Wieczorek nagłośnili Janusz Szostak, Marta Bilska i Mikołaj Podolski.

Wspomniała o nim jedna z koleżanek Iwony. Nie rozumiem, jak to się stało, że żaden ze świadków przez bite trzy tygodnie nie wspomniał o tym człowieku. Tym bardziej że w środowisku jest znany jako amator młodych dziewcząt – mówił były detektyw Rutkowski o policjancie związanym z Iwoną Wieczorek.

Gazeta Wyborcza pisała, że tajemniczy policjant i Iwona Wieczorek zerwali ze sobą, doszło do kłótni. Miał wiele razy pojawiać się pod jej blokiem.

Źródło: natemat.pl

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także