18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oblał partnerkę benzyną, a później podpalił. “Zdenerwowała mnie”

Redakcja
07.12.2018  11:02
Oblał partnerkę benzyną i podpalił
Oblał partnerkę benzyną i podpalił Fot: Policja/koscierzyna.policja.gov.pl

55-letni mieszkaniec miejscowości Kościerzyna stanie przed sądem za znęcanie się nad swoją konkubiną. 18 listopada w czasie kłótni oblał ją benzyną, a następnie podpalił. Kobieta zmarła.

Do niebywałej tragedii doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Chojnickiej w Kościerzynie. Między 55-letnim mężczyzną i jego 48-letnią partnerką wywiązała się fatalna w skutkach awantura.

W pewnym momencie kłótni konkubent chwycił za pojemnik z benzyną i zawartość wylał na ukochaną. Chwilę później kobietę podpalił.

Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci oparzeń I i II stopnia zlokalizowanych w okolicy twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz nadpalenia włosów - podała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Oparzenia objęły 40 procent ciała kobiety. O zdrowie i życie poszkodowanej walczyli lekarze ze szpitala w Kościerzynie, a następnie specjaliści z Centrum Leczenia Oparzeń w Gryficach. Niestety, w dwa tygodnie po incydencie 48-latka zmarła - podaje Fakt.pl.

Mężczyzna, który dokonał podpalenia, został tymczasowo zatrzymany na trzy miesiące aresztu. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów tłumacząc, że konkubina go zdenerwowała. Początkowo postawiono mu zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, jednak klasyfikacja czynu prawdopodobnie zostanie zmieniona na zabójstwo. W tym wypadku mężczyźnie grozić może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ:  Horror w Aleksandrowie. „To jest diabeł”