Makabra na Podkarpaciu. "Dzieci jadły z psiej miski" i „warczały”

Redakcja
04.12.2018  14:40
ojciec molestował dzieci izdebki
ojciec molestował dzieci izdebki Fot: Policja

Horror w 12-osobowej rodzinie w miejscowości Izdebki na Podkarpaciu. Ojciec molestował córki, dzieci jadły resztki z miski dla psa, były zaniedbane i zastraszane. Sprawę opisuje „Uwaga!” TVN.

Nie da się opisać słowami tego, co tam się działo - mówiła krewna rodziny, w rozmowie z reporterami programu "Uwaga!". Historia dziesięciorga rodzeństwa z miejscowości Izdebki wyszła na jaw po ucieczce z domu najstarszego z nich – 12-letniego Daniela.

Chłopca odnaleziono po 2 dniach. Wówczas mundurowi odkryli przerażające fakty z życia rodzeństwa. W ich domu znaleziono zakrwawioną bieliznę jednej z dziewczynek. Dzieci natychmiast zostały odebrane matce, a 37-letni Krzysztof S., ojciec rodzeństwa, został zatrzymany pod zarzutem doprowadzenia osoby małoletniej do lat 15 do innej czynności seksualnej. Ale to nie koniec, bo na jaw wychodzą kolejne szokujące informacje.

Rodzeństwo nie mówi, "wychował je pies"

Reporter „Uwaga!” rozmawiał z daleką krewną rodziny, która potwierdza, że dzieci żyły jak zwierzęta i praktycznie „zostały wychowane przez psa”.

One nie mówią. One szczekają, warczą. Bo one przebywały z tym psem – mówi kobieta.

Rodzeństwo było zaniedbane, miało problemy z komunikacją. Jak relacjonuje kobieta, żywiły się tym, co znalazły w misce psa. Z domu uciekały niejednokrotnie.

Liczyły się tylko pieniądze: z pomocy, z urodzenia dziecka, renty. W przybliżeniu jakieś 10 tys. miesięcznie - opowiada w rozmowie z reporterem „Uwaga!”.

Nie muszę pracować - mam fabrykę w spodniach – miał mówić ojciec dzieci. Pieniądze szły w pierwszej kolejności na alkohol, papierosy. Później, żeby się nikt nie przyczepił, z litości na dzieci – dodaje krewna.

Według ustaleń lokalnych mediów każde z dzieci „jest w jakimś stopniu chore”. Starsze dzieci zdarzało mu się przy mnie bić. W kącie domu stał kołek, którym je okładał - cytuje świadka "Kurier Lubelski".

Krzysztof S. został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Grozi mu nawet 12 lat więzienia. Przed sądem stanie też prawdopodobnie 43-letnia matka dzieci.

Ojciec 10 dzieci podejrzany o molestowanie. Zobacz fragment programu "Uwaga!"

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze