18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka akcja policji

Ojciec porwał dziecko! "Zabiję jego i siebie"

Wojciech Kozicki
03.08.2019  16:01
Kolejne porwanie dziecka w Polsce - mógł zginąć jak Dawid Żukowski!
Kolejne porwanie dziecka w Polsce - mógł zginąć jak Dawid Żukowski! Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Dawid Żukowski został porwany i zabity przez ojca, który wysłał matce smsa, że nigdy już nie zobaczy syna. Kobieta zlekceważyła wiadomość, a kilka dni później odnaleziono zwłoki chłopca. To mogło się powtórzyć!

W piątek 2 sierpnia w gminie Trąbki Wielkie nieopodal Gdańska 23-letni mężczyzna porwał z domu swojego 5-letniego syna. Wysłał matce dziecka wiadomość, że zamierza zabić siebie i synka. Sprawa Dawida Żukowskiego mogła się powtórzyć, ale kobieta w porę zaalarmowała policję.

Do akcji wkroczyli antyterroryści. Zorganizowali obławę, blokady drogowe i kontrolowali samochody. Radiozet.pl podaje, że poszukiwania prowadzono również z powietrza. Ojca z dzieckiem namierzono w samochodzie w lesie, ale nie chciał opuścić pojazdu.

Na miejscu pojawił się negocjator i po dwóch godzinach porywacz się poddał. Tej samej nocy dziecko wróciło całe i zdrowe do matki. Onet pisze, że w momencie rozmów z negocjatorem chłopiec spał.

Kolejne porwanie dziecka w Polsce

Przypominamy, że 20 lipca, w dniu gdy odnaleziono Dawida Żukowskiego, w godzinach porannych w Modlinie Twierdzy przez opiekuna uprowadzone zostało kolejne dziecko. Powodem była kłotnia z konkubiną. Kobieta już rano zawiadomiła o sprawie policję i tego samego dnia odnaleziono dziecko całe i zdrowe. Ojciec został zatrzymany.