18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cezary R. ma za sobą kryminalną przeszłość

Ojciec porwanej Amelki już wcześniej uprowadził inne dziecko?

13.03.2019  11:22
Policja już wcześniej miała do czynienia z Cezarym R.
Policja już wcześniej miała do czynienia z Cezarym R. Fot: Dariusz Gdesz/Eastnews

Pojawiły się nowe informacje w sprawie porwania w Białymstoku. Cezary R., który miał stać za uprowadzeniem swojej córki Amelii oraz jej matki, mógł być zamieszany w inne porwanie. 

O porwaniu w Białymstoku mówiła cała Polska. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na jednym z białostockich osiedli. w tym przypadku, już następnego dnia udało się odnaleźć porwane: 3-letnią Amelię oraz jej 25-letnią mamę. Ojciec dziewczynki, Cezary R., razem ze swoim pomocnikiem Łukaszem K. usłyszeli już zarzut bezprawnego pozbawienia wolności. Grozi im do 5 lat więzienia.

Ojciec Amelii już wcześniej porwał dziecko

Portal kryminalnapolska.pl dotarł do dokumentów, które świadczą o tym, że to nie pierwsze porwanie z udziałem Cezarego R. Mężczyzna miał dopuścić się tego przestępstwa już wcześniej, w maju 2018 roku. Wtedy razem z Wiktorem B. oraz Thomasem K. porwali ze Szczecina 8-letnią Laurę. Ostatni z mężczyzn jest jej ojcem. Dziewczyna została wtedy wywieziona do Niemiec, gdzie według doniesień portalu przebywa do tej pory.

Porywał wpychając siłą do samochodu

Wtedy cała procedura miała przebiegać podobnie jak w przypadku porwania w Białymstoku. Sprawcy podjechali samochodem, do którego siłą wepchnęli dziewczynkę. W Szczecinie jednak zaatakowali matkę gazem, co miało zmusić ją do oddania córki.

Za ojcem 8-letniej Laury wydano wtedy Europejski Nakaz Aresztowania, jednak strona niemiecka nie przychyliła się do wniosku o ekstradycję porywacza.

Przeczytaj więcej
Komentarze