18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Doigra się?

Paweł P. może trafić do aresztu! „Środki zabezpieczające” ws. Iwony

07.03.2023  10:46
Paweł P. coraz bliżej aresztu
Paweł P. coraz bliżej aresztu Fot: Materiały prasowe

Jak informuje „Dziennik Śledczy”, krakowski sąd odrzucił wniosek złożony przez pełnomocnika Pawła P., jednego ze znajomych Iwony Wieczorek, który bawił się z nią tej feralnej nocy. Jeśli Paweł P. nie wpłaci poręczenia majątkowego, trafi do aresztu.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz 

.

Przypomnijmy, że Paweł P., znajomy Iwony Wieczorek, który bawił się z nią w feralną noc jej zaginięcia, został zatrzymany przez policję w grudniu zeszłego roku. Wraz z nim zatrzymano także Joannę S. Paweł P. usłyszał zarzuty związane z utrudnianiem śledztwa i usuwaniem dowodów w sprawie.

Dlatego prokuratura zastosowała wobec Pawła środek zabezpieczający w postaci poręczenia majątkowego. Ma ono wynosić aż 50 tys. złotych. Gdy zarządzono ten środek w lutym, mężczyzna nie wpłacił wymaganych pieniędzy i zdecydował odwołać się do tej decyzji.

Paweł P. coraz bliżej aresztu

Wczoraj 6 marca w poniedziałek krakowski sąd podjął decyzję, aby odrzucić w całości wniosek Pawła P.

W dniu dzisiejszym (06.03.2023r.) na posiedzeniu niejawnym krakowski Sąd odrzucił w całości zażalenie pełnomocnika Pawła P. w sprawie zastosowanych środków zapobiegawczych, między innymi w postaci poręczenia majątkowego. Sędzia uzasadnił swoją decyzję koniecznością prawidłowego zabezpieczenia toczącego się postępowania

- poinformował Dawid Burzacki, dziennikarz „Dziennika Śledczego”.

Tym samym Paweł P. zobowiązany jest wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. złotych. Jeśli nie będzie w stanie tego zrobić, może trafić do aresztu. Paweł P. nie wpłacił poręczenia, ponieważ ma rzekomo znaczące zobowiązania wobec banków i nie jest w stanie zebrać takiej kwoty.

Sąd szczegółowo zapoznał się z materiałem dowodowym zebranym w sprawie i w całości odrzucił wniosek obrońcy Pawła P., który zakładał zniesienie środków zapobiegawczych. Jest to równoznaczne z tym, że podejrzany musi wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 50 000 złotych, w innym wypadku trafi do aresztu

- czytamy w „Dzienniku Śledczym”.

Poza tym prokuratura zastosowała wobec Pawła P. i Joanny S. środki zapobiegawcze w formie policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz 

.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także