miał 1,6 promila we krwi

Pijany oficer CBŚP spowodował wypadek. Potraktują go ulgowo?

21.03.2019  17:09
Pijany oficer CBŚP spowodował wypadek
Pijany oficer CBŚP spowodował wypadek Fot: Policja CBŚP

Oficer Centralnego Biura Śledczego Policji spowodował wypadek drogowy. We krwi miał 1,6 promila alkoholu. Teraz okazuje się, że przejdzie na emeryturę.

15 marca w piątek, 42-letni kierowca audi Q5 wyjechał z pobocza na ulicę nie sprawdzając, czy droga jest pusta. Wtedy w jego samochód uderzyła ciężarówka - podaje "Głos Wielkopolski".

42-latek zatrzymał się i zaczął zawracać. Wtedy w jego lewy bok uderzył jadący w stronę Lipna samochód ciężarowy. Siła uderzenia była tak duża, że audi wpadło do rowu około 100 metrów od miejsca zderzenia. Scania wpadła natomiast do rowu po przeciwnej stronie drogi - powiedziała Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Kierowca audi doznał poważnych obrażeń i został przewieziony do szpitala, gdzie poddano go operacji. Zbadano też zawartość alkoholu we krwi - 42-latek miał 1,6 promila!

Pijany oficer CBŚP za kółkiem. Przejdzie na emeryturę

Po sprawdzeniu personaliów mężczyzny okazało się, że to oficer poznańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Prokurator w Lesznie, Przemysław Grześkowiak zapewnia, że kierowca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie. Jeśli tylko to będzie możliwe, bo na razie sprawca przebywa w szpitalu, to zostaną mu postawione zarzuty z artykułu z 178, czyli kierowania w stanie nietrzeźwości - powiedział.

A jednak. Okazuje się, że 42-latek najprawdopodobniej zostanie potraktowany ulgowo. Jego pracodawcy twierdzą, że został zawieszony w obowiązkach, jednak jak podaje wp.pl, zamiast zwolnienia, czeka go... emerytura.

Czytaj także