18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące ustalenia

Płetwonurek przerywa milczenie! Zwłoki Iwony Wieczorek są w Bałtyku?

23.01.2023  14:23
Czy zwłoki Iwony Wieczorek mogą być w Bałtyku?
Czy zwłoki Iwony Wieczorek mogą być w Bałtyku? Fot: Stanisław Bielski/REPORTER, Materiały prasowe

W rozmowie z portalem NaTemat.pl Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, zdradził swoje przemyślenia na temat tego, gdzie może znajdować się ciało Iwony Wieczorek, jeśli dziewczyna zmarła.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

W rozmowie z portalem NaTemat.pl Maciej Rokus przedstawił swoją teorię na temat tego, czy zwłoki Iwony Wieczorek mogłyby znajdować się w Bałtyku. Rokus jest szefem Grupy Specjalnej Płetwonurków RP i pomógł przy wielu sprawach kryminalnych, gdy pojawiało się podejrzenie, że ciało poszukiwanej osoby może znajdować się pod wodą.

Brał też udział w przeszukaniu stawów na terenie parku im. Ronalda Reagana – sprawdzano wówczas, czy mogło tam być ciało Iwony Wieczorek.

Czy zwłoki Iwony Wieczorek są w Morzu Bałtyckim?

Maciej Rokus uważa, że ciała Iwony Wieczorek nie ma w morzu.

Czy ciało Iwony Wieczorek może być w Bałtyku? Nie jest to niemożliwe, ale graniczy z niemożliwością. Jeżeli ciało Iwony zostałoby wrzucone do morza i gdyby nawet zostało obciążone, to i tak wypłynęłoby na powierzchnię, a później na brzeg

- wyjaśnia ekspert na łamach NaTemat.pl.

Zasugerował również tak samo, jak Mikołaj Podolski, że ciało Iwony mogło podryfować do innego kraju.

Pamiętam taką sprawę, że do utonięcia doszło najprawdopodobniej w Sopocie, a ciało zostało ujawnione przez przypadkową osobę na Litwie. Na skutek rozkładu treści żołądka wytwarzają się gazy i ciało w wodzie z czasem zmienia swoją pływalność – z ujemnej do dodatniej, unosi się w toni i z czasem dryfuje z falą, a przede wszystkim z wiatrem. Bałtyk w tym rejonie charakteryzuje się także prądami morskimi i jeśli ciało jest w toni, te prądy również mają znaczenie

- tłumaczy.

Wniosek jest prosty – ciała Iwony Wieczorek nie ma w wodzie. Choć zapewne należy tu założyć, że zwłoki nie zostały pocięte. Jeśli ciało znajduje się gdzieś w całości, to na lądzie.

Do zaginięcia Iwony doszło latem, więc gdyby w morzu było ciało, powinno wypłynąć na powierzchnię od kilku do kilkunastu dni. Moim zdaniem ciała Iwony Wieczorek w morzu nie będzie i nigdy nie było

-uważa Maciej Rokus.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także